Звільнення Київщини: відкрилася виставка "Війна очима добровольців", - ФОТО
2 квітня, в День звільнення Київщини, відкрилася виставка «Війна очима добровольців». Презентація виставки відбулася в рамках пресконференції Київського обласного центру підготовки населення до нацспротиву.
Соціальна виставка "Війна очима добровольців" – це хроніка війни, яку вели безпосередньо учасники боїв за Київщину. На виставці представлені фото та текстові матеріали 5 добровольців.
Микола Кравченко "Крук" (1983 – 2022). Головний ідеолог Азовського руху загинув, захищаючи столицю від російських військ. На виставці зібрані останні авторські фото з власними підписами, а також останній портрет самого Миколи Кравченко "Крука", зроблений побратимом.
Олександр Карасьов (1975). Засновник міліарного бренду М-ТАС. В березні 2022 року Олександр Карасьов став на захист країни – у лавах 130-го батальйону ТрО міста Києва.
«На фото – уламок «Граду», який єдиний залишився в мене на згадку. Окупанти жили в моєму домі в Ірпені. Після того я відремонтував все, щоб нічого про них не нагадувало.
На першому фото я на фоні власного будинку в Ірпені без даху.
Соціальна виставка "Війна очима добровольців", Фото: Ейхман Катерина
В січні 2024 року по виробництву М-ТАС ворог випустив 3 балістичні ракети. Друга фотографія – це згарище. Але ми знов все відбудуємо. Бо це і є Нацспротив.
Вижити в цьому світі – це означає дати тотальну відсіч на тотальні виклики», – розповів Олександр Карасьов про те, якою має бути національна ідея в Україні.
Володимир Авдєєнко (1985). Ветеран, з початку повномасштабного вторгнення воював у складі ДУК ПС (нині – 67 бригада ЗСУ) та дістав поранення в Соледарі Донецької області під час відбиття штурму противника. Директор Київського обласного центру підготовки населення до національного спротиву.
«Ця виставка і є наше життя останні два роки. Після звільнення Київщини я потрапив на Донецький напрямок, де в Соледарі був важко поранений. Вже під час евакуації я помітив, що загубив телефон, де були самі цінні спогади, світлини моїх близьких та рідних. Але добре, що він випав недалеко, тому ми швидко його знайшли», – згадує Володимир Авдєєнко.
Олександр Матяш (1979). Учасник АТО. З початку повномасштабного вторгнення воював у Патрульній поліції, потім в ЗСУ . Засновник бренду чоловічої білизни Regata Club.
Соціальна виставка "Війна очима добровольців", Фото: Ейхман Катерина
«В мене вибору не було. У нас з Льоньою Остальцевим була домовленість, якщо капець, зустрічаємося в його піцерії. Там і зустрілися. Мені подзвонив наш друг з поліції. Людей немає, каже, ніхто на роботу не вийшов. І ми поїхали до поліції. Були на Київщині багато де. Такі козаки-розбійники вийшли», – каже Олександр Матяш.
Олексій Бик (1980). Учасник АТО. З повномасштабного вторгнення воював у ССО «Азов-Київ», офіцер 3-ї ОШБр. Поет та музикант.
Соціальна виставка "Війна очима добровольців", Фото: Ейхман Катерина
«В мене немає жодної фото з Київщини. Телефон розбитий десь у друзів лежить. Мій дім під Києвом ворог навіть не пограбував. Він його розстріляв з танку за червоно-чорний прапор», – каже Олексій Бик.
Найближчим часом виставка «Війна очима добровольців» буде представлена в КОДА, а потім поїде по Київщині, і буде розширятися з кожним відвіданим містечком та селом.
Київський обласний центр підготовки населення до нацспротиву шукає добровольців, які приймали участь в боях за Київщину. Якщо ви хочете стати учасником соціальної виставки «Війна очима добровольців», звертайтеся: 066 044 59 20 (Тетяна).
Нагадаємо, Київський обласний центр підготовки населення до нацспротиву безкоштовно навчає цивільних військовим дисциплінам. Записатися на базовий курс навчання для цивільних можна в соцмережах Центру: instagram.com/kyiv.resist.center.
Ми маємо Telegram-канал "Головні новини Києва – 44.ua" – джерело важливих, актуальних та перевірених новин Києва, столичного регіону та України. Долучайтесь.