• Головна
  • Не мутанти, але й не такі, як всі: чорнобильські собаки здивували вчених
11:05, 1 січня

Не мутанти, але й не такі, як всі: чорнобильські собаки здивували вчених

Не мутанти, але й не такі, як всі: чорнобильські собаки здивували вчених

Науковці виявили незвичайні генетичні зміни у собак, які мешкають поблизу Чорнобильської АЕС. За даними дослідження, опублікованого в IFLScience, тварини пройшли прискорену еволюцію всього за 40 років після ядерної катастрофи.

Генетик Елейн Острандер з Національного інституту досліджень геному людини США разом з колегами проаналізували зразки крові собак, які живуть на території електростанції та в прилеглих районах. Результати показали, що ДНК тварин, які мешкають ближче до реактора, суттєво відрізняється від генетичного профілю собак з інших регіонів світу.

Подібні еволюційні зміни спостерігаються й в інших видів тварин зони відчуження. У місцевих вовків розвинувся природний захист від раку, а деревні жаби стали темнішими через підвищений рівень меланіну, що може захищати їх від радіаційного впливу.

Вчені розглядають дві основні причини таких змін. Перша – радіація викликає мутації, які передаються наступним поколінням. Друга – виживають лише особини, здатні адаптуватися до радіаційного середовища, що зменшує генетичну різноманітність популяції.

Додаткові докази впливу радіації на еволюцію видів знайшли під час дослідження водяних бліх у озерах Чорнобильської зони. У водоймах з вищим рівнем радіації комахи демонстрували більшу генетичну різноманітність.

Науковці підкреслюють, що ці дослідження відкривають нове розуміння швидкості еволюційних процесів у середовищі з підвищеною радіацією.

Не забувайте підписуватись та читайте новини в нашому Telegram-каналі "Головні новини Києва – 44.ua".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Чорнобиль #новини #собаки #вчені
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...