
Обговорюємо стабілізатори напруги у деталях
Стабілізатор напруги - пристрій, який дозволяє нівелювати перепади в нестабільній електромережі та захистити підключену побутову техніку від поломки. Обладнання актуальне у місцях, де спостерігаються часті стрибки напруги, нерідко відключають світло або прокладено ненадійне проведення. Також стабілізатори обов'язкові при експлуатації особливо чутливих приладів, наприклад, медичної чи комп'ютерної техніки. З їхньою допомогою можна не турбуватися, що девайси згорять під час грози або в період несподіваних блек-аутів. Нижче розповідаємо, якими бувають стабілізатори напруги та на що звернути увагу при покупці.

Види стабілізаторів напруги
Найчастіше у продажу зустрічаються електромеханічні, релейні та тиристорні (симісторні) стабілізатори напруги:
1. електромеханічні моделі дешеві, мають високий коефіцієнт корисної дії, але досить швидко виходять з ладу через стирання внутрішніх графітових щіток, і не завжди вмикаються в роботу, що небезпечно для чутливого обладнання;
2. релейні варіанти з мікропроцесором реагують на зникнення енергії миттєво, вважаються золотою серединою в поєднанні «ціна-якість», єдиний нюанс можуть викликати миготіння освітлювальних приладів у квартирі;
3. тиристорні та симісторні стабілізатори напруги оснащені високочутливими силовими ключами та ідеальні за всіма параметрами (швидкий відгук, довговічність, плавна стабілізація), крім дорожнечі.
Також у продажу зустрічаються інші, більш рідкісні види обладнання, наприклад, сервопривідне або інверторне.
Правила вибору стабілізаторів напруги
При покупці приладу зверніть увагу на такі нюанси:
1. Розміщення. Це можуть бути невеликі настільні моделі, які ідеальні для будинку чи квартири, або професійні стабілізатори для підлоги, розміщені на головному силовому кабелі (наприклад, перед ланцюгом обладнання на заводі).
2. Точність стабілізації. Розліт показників може становити від менше 1% у преміальних моделях до 10% – у недорогих побутових електромеханічних приладах. Відштовхуйтеся від потреби до максимальної чутливості стабілізатора та параметрів електромережі (частоти стрибків напруги).
3. Вихідна напруга. Тут все просто: побутові прилади працюють через однофазну мережу 220В, промислові через трифазні 380В. Вибирайте стабілізатор напруги згідно типу обладнання, що до нього підключається.
4. Рівень потужності. Від показника залежить, скільки електроприладів може одночасно обслуговувати стабілізатор напруги. Підсумуйте потужність побутової або промислової техніки та додайте ще мінімум 25% від отриманої цифри.
5. Швидкість стабілізації. Чим швидше відгук, тим нижче ризик псування підключених пристроїв, але дорожче сам стабілізатор.
Тепер ви знаєте все необхідне про стабілізатори напруги. Бажаємо вдалих покупок!