
Історія минулого на каменях: у Києві показали шість зразків каміння з відбитками вимерлих істот, - ФОТО

Київському Національному науково-природничому музею передали шість зразків каміння з відбитками вимерлих істот. Про це повідомляє Київська митниця у фейсбук.
Де вперше були виявлені історичні камені ?
Як повідомили митники, минулого року ці археологічні знахідки вдалось вберегли від незаконного вивезення з України за кордон.
Їх вперше виявили в двох міжнародних поштових відправленнях. Відправником був один і той самий мешканець Тернополя, а прямували вони до Таїланду та США:
"У посилці до США знаходилися три фосилії, які фахівці ідентифікували як плитки червоного пісковику з тулубними панцирами шести так званих «девонських риб» з невизначеними фрагментами. Дві ж фосилії, які прямували до Таїланду, виявилися цілими молюсками. Ще одна скам’янілість - це фрагмент панцира ракоскорпіона", — повідомили працівники Київської митниці.
У ході проведення археологічної експертизи було встановлено, що ці камені походять з Поділля, з басейну річки Дністер. Вони мають велику наукову цінність, особливо цілісні зразки молюсків, які існують дуже давно.

Ще не підписані на наш Telegram-канал "Головні новини Києва - 44.ua"? Тоді долучайтесь, щоб бути вкурсі усіх актуальних, важливих та перевірених новин Києва, Київської області та України.
Як склалась доля унікальних каменів і який їхній вік?
За рішенням суду камені було конфісковано та передано музею за підтримки Експертно-фондової ради при Міністерстві культури України.
Цікаво, що вік цих палеонтологічних зразків коливається в межах 408-430 млн років. За словами митників, це унікальні археологічні експонати, які вдалось зберегти й передати Київському науково-природничому музею:
"Це вперше митниця в арсеналі мала настільки древні палеонтологічні цінності для передачі музею", — розповіли працівники Київської митниці.
Також читайте: Дивні посилки: у Києві затримали чоловіка, який замаскував психотропи під лампочки, - ФОТО