
6 головних міфів про блефаропластику
Інколи проблема «важкого» погляду та опущених повік стає для людини нестерпною та призводить до комплексів. Блефаропластика – це класична операція корекції верхніх та нижніх повік. Цікаво, що блефаропластика нині лідирує як найпопулярніша процедура пластичної хірургії для обличчя у 2024 році як у чоловіків, так і у жінок. Незважаючи на свою популярність та затребуваність у світі, навколо неї існує безліч міфів. Пластичний хірург Олександр Бебих розказав про найголовніші з них.

Міф №1. Після блефаропластики шкіра повік швидко старіє
«Це абсолютний міф. Після блефаропластики в зоні корекції навпаки – покращується процес вироблення колагену, який робить шкіру молодшою. Шкіра розгладжується і стає більш пружною. Цей ефект відзначають як фахівці, так і пацієнти, які зробили таку операцію», – каже пластичний хірург Олександр Бебих.
Міф №2. Після пластики повік я не зможу працювати та самостійно пересуватися довгий час
Процес реабілітації триває біля 10 днів. Але для повного відновлення може знадобитись кілька місяців.
«Після проведення операції більшість пацієнтів їде додому, хоча ми рекомендуємо залишитись в клініці хоча б на один день, - розповідає Олександр Бебих. - Перші кілька днів пацієнту потрібно чітко дотримуватись рекомендацій, щоб уникнути додаткових набряків та кровотечі в зоні операції. Від цього залежить чи буде видно рубець від блефаропластики. Пацієнту потрібно носити спеціальні смужки, які наклеюються по лінії розрізу і стримують набряк. Десь за тиждень хірург прибере шов і буде зрозуміло, чи потрібно носити смужки далі. Наступний етап - це догляд за рубцем до тих пір, поки він не зникне. Але навіть якщо від рубця залишиться невеличкий шрам, ми можемо його прибрати за допомогою лазерного шліфування»”.

Міф №3. Блефаропластику можна робити лише після 40
Чомусь вважається, що блефаропластика – це антивікова операція, тобто використовується виключно як засіб боротьби зі старінням.
«Але це не зовсім так, – стверджує лікар. – Пластику повік можна робити й у 25 років. Наприклад, коли у пацієнта сильне нависання верхньої повіки або є вроджена грижа нижньої повіки. Не варто чекати сорокаліття, щоб видалити мішки під очима чи глибокі нососльозні борозни, прибрати надлишок шкіри верхніх та нижніх повік».
Міф №4. Ефект від пластики повік тримається недовго
Ефект від блефаропластики може тривати до 15 років. Це залежить від таких факторів, як тип шкіри, вік пацієнта та його спосіб життя.
«У молодших пацієнтів позитивний результат від блефаропластики протримається значно довше, оскільки їх шкіра більш еластична, - стверджує Олександр Бебих. - У старших пацієнтів ефект буде коротшим через природний процес старіння. З власної практики скажу, що велику роль відіграють генетика та спосіб життя пацієнта. Якщо ви правильно доглядаєте за шкірою - вам сподобається вигляд своїх очей і за 10-20 років. На щастя, результат блефаропластики завжди можна підкріпити менш інвазивними процедурами - ботоксом або філерами».
Міф №5. Операція призведе до зміни форми очей
На практиці професійно виконану пластику повік важко помітити і форма очень зазвичай не змінюється.
«Округлу форму очей можна отримати, якщо вибрати неправильну техніку проведення операції, або видалити занадто багато зайвої шкіри навколо очей. Але якщо ви йдете до профі та чітко знаєте, який результат хочете отримати – його ви й отримаєте, – каже хірург, – Існує ще один міф на цю тему: нібито після блефаропластики погіршується зір. Це негаразд. А ось пацієнтам, які носять контактні лінзи, потрібно пам'ятати, що ними не можна буде користуватися приблизно через тиждень після операції».
Міф №6. Блефаропластику можна робити лише один раз за життя
Яскравий приклад того, що блефаропластику можна робити кілька разів – 56-річна Сара Джессіка Паркер. Акторці прибрали мішки під очима, але явно недостатньо. Тож зірка зробила повторну операцію. Вдруге вона залишилася задоволеною результатом.
«Жодних обмежень за кількістю операцій немає, – каже Олександр Бебих. – Але якщо перша операція була успішною, пацієнтові все подобається – вдруге не варто кардинально щось міняти. Краще здійснювати невеликі коригувальні операції підтримки результату. Загалом, гарний ефект від корекції повік зберігається приблизно 7-15 років».