• Головна
  • Майже 300 будинків на деревах: у Києві збільшили кількість шпаківень, - ВІДЕО
14:59, 7 лютого

Майже 300 будинків на деревах: у Києві збільшили кількість шпаківень, - ВІДЕО

Майже 300 будинків на деревах: у Києві збільшили кількість шпаківень, - ВІДЕО

У київських лісах працівники лісопаркових господарств встановили майже сотні нових шпаківень. Про це повідомляє "Київзеленбуд" у фейсбук.

Дерев'яні шпаківні в Києві з часом оновлюють, адже вони зношуються та стають непридатними для використання через несприятливі погодні умови. На початку 2025 року в Києві встановили майже 300 таких будинків.

Як виглядають нові будинки для птахів?

Нові оселі для птахів виготовлені з дерева. Виглядають дуже мінімалістично — без декору та яскравих кольорів, які можуть налякати птахів.

Внутрішня поверхня шпаківень надійна й довговічна. Отвір має діаметр 5,5 см, що є оптимальним для різних видів птахів.

Зазвичай тут мешкають не лише шпаки, але й інші крилаті птахи: синиці, дятли, повзики, плиски, підкоришники та мухоловки.

Як їх встановлюють?

Щоб нові будинки стали комфортним домом для птахів, їх розміщують згідно з певними правилами:

  • отвір має бути спрямований на схід або південний схід. Лише в такому разі буде достатньо сонячного світла та захист від перегріву;
  • шпаківня має висіти на висоті не нижче, ніж 4 метри над землею, щоб убезпечити птахів від хижаків та допитливих людей;
  • місце для розміщення будиночка обирають подалі від гілок, щоб ускладнити доступ котам та білкам;
  • будинок для птахів встановлюють з нахилом вперед (5-10°), щоб запобігти потраплянню дощу всередину.

Більше актуальних, важливих та перевірених новин Києва, Київської області та України є в нашому Telegram-каналі "Головні новини Києва – 44.ua". Долучайтесь.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#птахи #будинки #дерева #шпаківні
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...