
Бізнес на боці держави: як підприємства Київщини навчають колективи військовій справі

Тактична медицина є найбільш затребуваною в корпоративних навчаннях
«Прильот був за 400 метрів від заводу. Це сталося нещодавно. Тому ми маємо бути готові до всього», – розповідає Геннадій Чернишов, провідний інженер з охорони праці «КИЇВСЬКОГО ПЕКАРНОГО ДОМУ».
Один з найбільших постачальників хліба та хлібобулочних виробів в Україні звернувся до Київського обласного центру підготовки населення до нацспротиву у листопаді минулого року. Керівництво компанії хотіло додати до щорічних навчань з пожежної безпеки тактичну медицину.
“Робітники «КИЇВСЬКОГО ПЕКАРНОГО ДОМУ» відпрацьовували порядок дій в разі влучання ворожого дрону. Після занять з пожежної безпеки за участі Броварського районного управління ГУ ДСНС інструктори нашого центру провели заняття з тактичної медицини”, - каже Володимир Авдєєнко, директор Київського обласного центру підготовки населення до нацспротиву.
Тактична медицина є найбільш затребуваною дисципліною на підприємствах. Але, як повідомляють в центрі нацспротиву, все залежить від профілю компанії.
Близько 80% запитів надходить від підприємств критичної інфраструктури, які є першочерговою мішенню ворога. Також активність щодо навчання демонструють компанії, які працюють в секторі MilTech.
“Виробники FPV-дронів, наприклад, хочуть надати можливість співробітникам самостійно підняти дрон та політати. Це мотивує колектив”, - пояснює Володимир Авдєєнко.
Є запит на одноденний курс підготовки, який включає 3-4 базові дисципліни: такмед, тактику, роботу з БПЛА та вогневу підготовку. Проте таких компаній поки небагато.
“Згідно з Законом “Про основи національного спротиву” кожен цивільний має право отримати військові навички, які можуть врятувати життя.
Ми вважаємо, що весь свідомий бізнес має долучитися до стратегії держави щодо навчання цивільних та забезпечити базову підготовку колективів. Це є інвестицією у безпеку власного підприємства та нашу спільну перемогу”, - каже директор Київського обласного центру підготовки населення до нацспротиву.
Як повідомляють в Київському обласному центрі підготовки населення до нацспротиву, найбільш свідомим на Київщині є той бізнес, який пережив окупацію навесні 2022 року.
Наприклад, компанія "МАДЕК", яка розташована в Бучі, звернулася до Київського обласного центру підготовки населення до нацспротиву саме через рівень інструкторів. Всі інструктори центру мають бойовий досвід та є ветеранами Третьої штурмової бригади та інших легендарних бригад.
“Наше підприємство є підприємством критичної інфраструктури, яке обслуговує альтернативні джерела енергетичного живлення. Співробітники підприємства виконують свої обов'язки в екстремальних умовах військового часу. Тому ми організували заняття з тактичної медицини”, - розповідає Наталія Довгопол, начальник відділу охорони праці ТОВ НВП"МАДЕК".
За підрахунками Київського обласного центру підготовки населення до нацспротиву, залученість бізнесу у процес, дозволить Київській області підготуватися за рік.