• Головна
  • Як організувати дозвілля дитини на новорічні свята: корисні поради експертки
ЕКСКЛЮЗИВ
18:30, Вчора

Як організувати дозвілля дитини на новорічні свята: корисні поради експертки

ЕКСКЛЮЗИВ
Як організувати дозвілля дитини на новорічні свята: корисні поради експертки

Новорічні канікули для дітей - час ігор та подарунків. А от батькам святковий період може створити низку проблем. З ким залишити дитину на свята? Як не звинувачувати себе за те, що малюк проводить час не з батьками? Коли можна залишати дитину вдома саму?

Корисними порадами ділиться Юлія Кичила - власниця мережі дитячих садочків HELLO KIDS та учасниця шоу “Супермама”, яка виховує п’ятирічну доньку Алісу.

“Деякі жінки щиро вважають, що коли вони віддадуть малюка в садок, або попросять побути з ним дідуся чи бабусю - вони миттєво перетворяться на погану маму, - розповідає Юлія Кичила. - Ця позиція є хибною. По-перше, знаходитись поруч з дитиною 24х7 просто неможливо, адже це втома та гарантоване вигорання для мами. По-друге, після трьох років дитина має інтегруватися в суспільство. Має відчути власну автономію. Для цього їй потрібно проводити час з іншими дітьми чи ріднею. Тож варто засвоїти просту істину: не треба бути ідеальною мамою - достатньо бути хорошою”.

Власниця мережі дитячих садочків HELLO KIDS та учасниця шоу “Супермама” Юлія Кичила

Один на канікулах

Існують чіткі рекомендації психологів щодо того, у якому віці дитину можна залишати вдома. Якщо це молодший шкільний вік (6-9 років) - вона без проблем проведе 30-60 хвилин без дорослих. Звісно при умові, що хтось із батьків буде знаходитись поблизу (за цей час можна сходити в магазин або на пошту). Діти середнього шкільного віку (10-12 років) можуть побути наодинці кілька годин, а підлітки (13-15 років) - цілий день, якщо вони достатньо самостійні.

“Приймаючи рішення про те, чи можна залишати дитину вдома саму, потрібно враховувати не лише її вік, а й інші фактори, - стверджує Юлія Кичила. - Дитина має знати елементарні правила безпеки. Наприклад, чітко розуміти, як діяти у випадку повітряної тривоги. Де взяти їжу та воду. У неї має бути швидкий доступ до батьків через телефон або месенджер. Якщо ви сумніваєтесь, чи зможе дитина самостійно побути вдома цілий день - почніть з коротких проміжків часу. Поступово збільшуючи інтервали ви привчите дитину бути самостійною”.

Разом з бабусею

Перебування дитини разом з бабусею або нянею викликає у батьків не менші хвилювання, ніж ті випадки, коли вона залишається вдома сама. Чи впорається бабуся? Чи вистачить їй досвіду та терпіння? Щоб зменшити свій страх - обговоріть з людиною, якій доручаєте дитину, усі важливі моменти.

Фото: Freepik

Фото: Freepik

Вона має знати режим вашої дитини. Знати, що вона їсть і у що любить гратися. Озвучте інформацію про можливі труднощі, які можуть виникнути через те, що у дитини зіпсується настрій. Розкажіть як діяти в цій ситуації. Поділіться своїми переживаннями з бабусею. Вона зрозуміє ваші тривоги й зробить усе, щоб вас заспокоїти. Не залишайте дитину з нянею відразу на цілий день. Привчайте малюка до її компанії поступово.

“Щоб менше хвилюватись, як там ваша малеча - постійно будьте з бабусею на контакті, - радить Юлія Кичила. - Чудово, якщо вона вміє користуватись месенджером і може надсилати вам фотозвіти. Або ж просто телефонувати. Так ви почуватиметеся спокійніше, тому що частково будете контролювати ситуацію. Якщо дитина їде на канікули до бабусі з дідусем - дайте їй річ, яка буде нагадувати про дім та заспокоювати.

Це може бути піжама, ковдра чи подушка. Не картайте себе за те, що не можете самостійно доглянути за дитиною. Заспокойтесь. Це свідчить не про вину, а про вашу підвищену відповідальність. Дефіцит спілкування можна поновити часом, який ви повністю приділите дитині, не відволікаючись на інші справи. Якщо ж відчуття вини не відпускає - поговоріть з психологом”.

У садочку

Страх, що у садочку з дитиною щось станеться - цілком природне почуття, яке виникає у багатьох батьків. Особливо, якщо це перший досвід розлуки з малюком. Тому обираючи для дитини садочок, або розвиваючий ігровий гурток - що особливо актуально на зимових канікулах - потрібно більше дізнатись про вихователів дитячого закладу та рівень його безпеки.

Фото: Freepik

Фото: Freepik

Щоб переконатися у тому, що ваша дитина буде в надійних руках - не соромтесь запитувати про кваліфікацію вихователів, кількість дітей у групі (чим менше - тим краще), зверніть увагу на ігрові зони та чистоту.

“Знизити рівень тривожності допоможе постійний зв’язок з адміністратором дитячого закладу, - наголошує «супермама» Юлія. - Класна команда, яка завжди на зв’язку з батьками - це основа вашого спокою. Саме на це треба орієнтуватись, коли ви дбаєте про безпеку дитини. Обов’язково звертайте увагу на те, в якому настрої ввечері приходить дитина. Діти завжди дають зрозуміти, що щось відбувається не так. Якщо малюк не поспішає повертатись додому - значить він знайшов друзів і все чудово.

Ранковий настрій - не показник. Навіть моя донька Аліса, яка обожнює садок, зранку лінується і не хоче збиратися. Зате ввечері її не можна забрати додому. Щоб зрозуміти, чи підходить вам садок - скористайтесь пробним днем, який є у більшості закладів. Проведіть пів дня у садочку разом з дитиною: краще мами ніхто не зрозуміє, чи варто тут залишати дитину. Садочок - це початок дорослого життя. Момент, коли дитина виходить за межі своєї родини. До того ж не всі батьки є хорошими педагогами і можуть розвивати дитину відповідно її віку. Тому це однозначно корисний досвід”.

Також не забувайте підписуватись на наш Telegram-канал "Головні новини Києва – 44.ua", щоб бути в курсі всіх подій та нічого не пропустити.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Київ #новини #поради #Юлія Кичила #Супермама #діти #Новий 2025 рік
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...