• Головна
  • Грунт для розсади: як обрати та правильно купити грунт для розсади
Новини компаній
15:00, Вчора

Грунт для розсади: як обрати та правильно купити грунт для розсади

Новини компаній
Грунт для розсади: як обрати та правильно купити грунт для розсади

Отже як вибрати та купити грунт для розсади розглянемо основні описові характеристики.
Так як майбутній врожай закладається саме на етапі ще розсади. У розсади закладається основний розвиток дорослої рослини, інтенсивність цвітіння майбутньої розсади та її плодоношення, та якість врожаю. Якщо використовувати для посіву порожній субстрат то хорошої та гарної рослини не чекайте.

Грунт для розсади: як обрати та правильно купити грунт для розсади, фото-1

Якими властивостями має володіти якісний грунт для посіву розсади, аби не мати проблем у вирощуванні.

Описові характеристики якісного грунту:

Рихлим та вологоємним. Грунт повинен добре фільтрувати повітря, яке необхідне для рослини легким, пухким, мати гарну структуру. Складова субстрату повинна не нагадувала пилюку, для того аби субстрат для розсади під час зберігання не злежався, і не ущільнився під час поливу. Щоб верхній шар не утворював кірку.

Чистим та вільним, не мати будь яких хвороб або патогенів що їх викликає та не мати шкідливих комах. Грунт повинен бути знезаражений від будь якого з цих факторів. Адже професійний субстрат проходить спеціальну профілактичну обробку перед пакуванням, а під час приготування грунту самостійно це буде зробити набагато важче, або практично не можливо.

Фракція грунту. Наприклад, для посіву бажано брати посівний субстрат який має мілку фракцію грунту, а вже пікірування робити в субстрат для пересадки він має більш грубішу фракцію.

Вільним від будь яких сторонніх грубих предметів чи насіннєвого матеріалу від бур'янів. Адже якщо ви матимете в сходах бур'яни та під час їх висмикування під час росту рослини будь та касета для розсади чи технічний горщик для розсади чи торф'яна таблетка ви ризикуєте пошкодити кореневу систему сіянця.

З нейтральним чи кислим рН. Для більшості овочевих культур та квіткових культур необхідна кислотність грунту це 5.5-6.5. Готовий субстрат має чітко визначений рН і має кислотність, необхідну для гарного росту. А для рослин кислолюбивих наприклад хвоя, гортензія необхідна кислотність грунту це 4.5-5.5. так як за невідповідної кислотності грунту, рослина неспроможна повноцінно зростати та засвоювати кореневою системою основний комплекс елементів живлення.

Грунт для розсади: як обрати та правильно купити грунт для розсади, фото-2

Складові що входять до субстрату для розсади:

  • Вид торфу (низиний або верховий торф);
  • Агроперліт;
  • Вермикуліт;
  • Кокосове волокно;
  • Макро та мікроелементи;
  • NPK;
  • Торф який входить до складу субстратів.

Субстрат для розсади розробляється на основі різних торфів: низового торфу він наповнює субстрат високим вмістом гумусу, і другий вид це верховий торф він надає пухкості та легкості, що забезпечить субстрату необхідну повітро проникність та вологопроникність. Так як за умови пухкого середовища у субстрата рослина гарно формує кореневу систему.

Домішка з агро перліту та вермикуліту

Це матеріал, який роблять основу субстрату легким, і його структурі не дає злежуватися та покращує спроможність субстрату мати можливість утримувати в середині вологу й допомагає отримувати доступ повітря до зони кореневої системи.

Кокосове волокно

Домішку з кокосового волокна часто додають до субстрату який готується для посіву розсади з метою його розпушування. Кокосове волокно може слугувати основним наповненням під час приготування грунтосуміші вами. Купити кокосовий брикет в пресованому сухому вигляді, який потім заливається звичайною водою і він збільшується в об'ємі від 4 до 6 разів від початкового розміру.

Макро та мікроелементи

Зазвичай професійні субстрати містять в своїй складовій набір макро та мікроелементів, що необхідні рослині для повноцінного розвитку та росту. А саме містять магній, залізо, мідь, цинк, марганець, бор, молібден.

NPK

Також субстрат для розсади насичений NPK а це вміст азоту, фосфору та калію.

Добрива

Добрива ви можете додати навіть якщо ви купили субстрат це не зашкодить рослині. Існує види добрив які мають пролонговану дію і підживлюють сіянці в міру їх вегетативного росту. Можна для підживлення обрати добриво Яра Міла комплекс 12-11-18 або використати Осмокот.

Грунт для розсади: як обрати та правильно купити грунт для розсади, фото-3

Але якщо ви вирішили скористатись домашньою грунтосумішю, і в процесі росту виникли будь які проблеми, то варто скористатись фунгіцидами для проживання грунту: Превікур, Агрікур та Магнікур Енерджі.

Купити хороший грунт для розсади можна з вибору топ найкращих грунтів які представлені на ринку професійного грунту а саме Классман (Klasmann), Флорагард (Floragard), Домофлор Мікс (Domoflor Mix) , Лафлора (LaFlora), Джифі (Jiffy), Пітфілд (Pitfield), Саула (Saula)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Грунт для розсади
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...