• Головна
  • Новорічні традиції минулого: як кияни готувалися до Нового року в ХХ столітті
20:40, Вчора

Новорічні традиції минулого: як кияни готувалися до Нового року в ХХ столітті

Новорічні традиції минулого: як кияни готувалися до Нового року в ХХ столітті

Кияни відзначають Новий рік вже понад сотні років. Протягом цього часу традиції святкування постійно змінювались. Зокрема, з початку ХХ століття в Києві вперше з'явилися новорічні ярмарки та святкові заходи. Також тривалий час існував дефіцит ялинок, а гірлянда була модною новинкою.

Журналісти 44 ua розповіли, як кияни готувалися до Нового року та які традиції святкування існували в минулому.

Прикрашання ялинки, накриття столу, поради Діда Мороза в газеті та інші особливості підготовки до зимового свята

А чи ви знали, в що в 70-х роках минулого століття кияни готувалися до Нового року за декілька тижнів? Це було пов'язано з тим, що в радянські часи існував дефіцит товарів. Напередодні Нового року на полицях крамниць майже не залишалось спиртного та солодкого. Тож господині заздалегідь купувати продукти до столу, а потім їх зберігали вдома й не відкривали до початку зимового свята. Наприклад, киянки купували шампанське, баночку горошку та майонезу.

Також вони читали газети з корисними порадами. Наприклад у виданні "‎Вечірній Київ"‎ був казковий персонаж Дід Мороз, який розповідав, як дарувати подарунки, прикрашати ялинку, які страви готувати на новорічний стіл. Поряд зі статтями була новорічна реклама різних послуг: доставити подарунки на Новий рік або замовити приїзд Діда Мороза зі Снігуронькою.

Щоб створити атмосферу справжнього свята та прикрасили свій дім, кияни використовували декорації. На той час були популярні такі з них: гілки ялинок та сосон, шишки, радянські новорічні іграшки у вигляді казкових персонажів із дитячих фільмів. Їх розміщували на вікнах, столах, біля дверей, на полицях та інших помітних місцях у квартирах.

Новорічні традиції минулого: як кияни готувалися до Нового року в ХХ столітті, ФОТО: galinfo.com.ua

Новорічні традиції минулого: як кияни готувалися до Нового року в ХХ столітті, ФОТО: galinfo.com.ua

Друга ялинка в подарунок? Де кияни брали ялинки та як їх прикрашали?

У ХХ столітті придбати ялинку було не так легко і швидко, як зараз. Тоді новорічні дерева завозили в Київ декілька разів на тиждень. Через це їх швидко розкуповували. Кияни з самого ранку стояли в черзі на ялинкових базарах, що встигнути придбати ялинку. А тим, хто не встиг, давали можливість отримали її безкоштовно — допомогти розвантажувати транспорт з зеленими деревами.

За радянських часів кияни зазвичай купували маленькі або, навпаки, великій й пишні ялинки. Потім їх прикрашали іграшками у вигляді казкових героїв: сніговика, білки, ляльки, космонавта. Це були прості ялинкові прикраси зі скла з яскравими малюнками, які залюбки любили роздивлятися діти та дорослі.

З 1930-х років у Києві була вирішена проблема дефіциту товарів. Тож вибір ялинкових іграшок, продуктів до столу та святкових вбрань був набагато більшим. Пізніше на вітринах магазинів вперше з'явилися електричні гірлянди. Це була новинка для киян, яку вони раніше ніколи не бачили. Відтоді ялинки почали не лише привертати увагу яскравими іграшками, але й сяяти різнокольоровими вогниками.

Новорічні традиції минулого: як кияни готувалися до Нового року в ХХ столітті, ФОТО: galinfo.com.ua

Новорічні традиції минулого: як кияни готувалися до Нового року в ХХ столітті, ФОТО: galinfo.com.ua

Кияни прикрашали ялинку не лише вдома, але й в центрі Києва та напередодні проведення новорічних корпоративів. Під час таких святкувань вони отримували премію та продуктові набори, а ще традиційно збилась біля новорічного дерева, розважались, говорили тости та вітали один одного з Новим роком.

Подарунки та листівки на Новий рік: як було заведено вітати з головним зимовим святом?

Напередодні зимового свята кияни традиційно дарували один одному подарунки. Раніше вони були не такими, як у нинішні часи. Популярними і актуальними подарунками у минулому столітті були книги, карандаші, музикальні диски. Найбільш бажаним подарунком для жінок були парфуми, а для чоловіків — галстуки, сорочки, шарфи.

Цікаво, що традиційним доповненням будь-якого подарунка листівка з побажаннями. Її можна було придбати на пошті або в магазинах. На той час існував великий вибір листівок з атрибутами зимових свят. Зазвичай кияни обирали листівки з засніженими пейзажами, казковими персонажами, шишками, ялинками. Потім вони писати свої побажання та відправляли листівки не лише родичам, знайомим і колегам.

Хочете дізнаватись ще більше новин Києва, Київщини та України? Тоді хутчіш долучайтесь до нашого Telegram-каналу "Головні новини Києва – 44.ua".

Раніше ми писали про те, що У Києві починається "‎Різдвяний тиждень"‎: жителів та гостей міста запрошують на зимові святкування

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Новий рік #підготовка #зима #свята #ялинка
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...