Містечко американського мільйонера "Хансена" під Києвом: як тут живуть переселенці?
У період війни доля українців небайдужа усьому світу. Міжнародні політики, бізнесмени, меценати надають допомогу тим, хто опинився в складній життєвій ситуації. Одним із таких впливових людей є американський мільярдер Делл Лой Хансен. За кошти його компанії "Wasatch Group" збудували містечко на Київщині. Тут почалось нове життя людей, які були змушені виїхати з тимчасово окупованих територій.
Журналісти 44 ua розповіли, як містечко "Хансена" під Києвом стало рідним домом для сотень переселенців.
Не забувайте підписуватись на наш Telegram-канал "Головні новини Києва – 44.ua", щоб бути в курсі всіх подій та нічого не пропустити.
Ідея на мільйони доларів: як виникла ініціатива побудувати містечко під Києвом?
Війна в Україні привернула увагу та викликала занепокоєння в людей з різних країн. Київщина стала першим регіоном, який зазнав найбільших втрат внаслідок повномасштабного вторгнення росіян. Тож було запроваджено багато нововведень з метою фінансової та матеріальної підтримки українців.
Зокрема, був відкритий благодійний фонд "To Ukraine with love", що в перекладі з англійської означає "З любов'ю до України". Його партнером стала компанія "Wasatch Group". Представники цих 2 організацій об'єдналися, щоб допомагати українцям, які були змущені виїхати з окупованих територій.
Через посилення активних бойових дій на сході України збільшувалась кількість переселенців. Спочатку їм надавали модульні будинки, але з часом цього виявилось недостатньо, щоб розвʼязати проблему відсутності житла:
Люди з прифронтових сіл та міст довго не залишають рідних місць навіть під обстрілами. Нерідко вони говорять: "А куди їхати? Де жити?» Хоча гроші надходять переселенцям, із цим справді велика проблема. І тимчасові мобільні міста її не вирішують", — повідомили з цього приводу кореспонденти ТСН.
З цієї причини міжнародна спільнота інвесторів та благодійників запропонувала організувати будівництво нових будинків для українців. Після обговорення цієї ініціативи було вирішено побудувати велике містечко для сотень переселенців під Києвом.
Головним інвестором ідеї на мільйони став мільярдер і власник компанії "Wasatch Group" Делла Лой Хансен. Він вклав найбільшу частину коштів у будівництво та організував цей процес спільно з командою інвесторів та спеціалістами різних галузей: будівельниками, архітекторами, дизайнерами, інженерами та іншими людьми.
Містечко американського мільйонера "Хансена" під Києвом: як тут живуть переселенці?, ФОТО: КОВА
Будівництво містечка для переселенців: що вдалося зробити?
Українська влада підтримала реалізацію масштабного благодійного проєкту. Тому невдовзі за кошти американських інвесторів та мільйонера Делла Лой Хансена була придбана земельна ділянка в селі Тарасівка. Вона розташована в 23 км від Києва. Її загальна площа — 9 га. Неподалік цієї ділянки вже була встановлена електростанція.
Таким чином зручне місцерозташування, велика площа та наявність додаткової електроенергії стали головними причинами вибору цієї ділянки для початку великого будівництва.
Будівельні роботи тривали декілька місяців. За планом проєкта потрібно було побудувати будинки для сотень родин та створити для них максимально комфортні умови життя.
Містечко американського мільйонера "Хансена" під Києвом: як тут живуть переселенці?, ФОТО: КОВА
Будівельники працювали цілодобово. Одні будували будинки, а інші — встановлювали інженерні комунікації, прокладали дороги, облаштовували зони для проведення дозвілля, громадського харчування, навчання дітей та не лише.
Раніше ми розповідали про те, що У Києві на ВДНГ відкрилася "Різдвяна фабрика мрій": що чекає відвідувачів?
Як виглядає містечко американського мільйонера "Хансена" під Києвом?
Містечко "Хансена" складається з кількох десятків будинків. Загалом проєкт передбачає надання житла 421 родині на випадок складної воєнної ситуації.
Це 57 індивідуальних житлових будинків, 30 багатоквартирних будинків, розрахованих на 352 квартири, а також 12 квартир для дитячих будинків сімейного типу.
Офіційне відкриття заміського поселення для переселенців відбулось у 2024 році. Заявку на проживання подали сотні переселенців, проте заселилася лише частина охочих. Засновники благодійного проєкту планують розширювати містечко: збільшувати кількість житлових будинків та громадських будівель.
Містечко американського мільйонера "Хансена" під Києвом: як тут живуть переселенці?, ФОТО: КОВА
Для місцевих жителів новий будівельний комплекс — це мрія, яка стала реальністю. Тут є все, що потрібно для комфортного життя. На перший погляд здається, що це справжнє місто. Навкруги є багато сучасних одноповерхових будинків із новітніми комунікаціями та автономним опаленням. Вони розділені асфальтними дорогами та зеленими галявинами.
Також на території "Хансена" під Києвом є безліч громадських закладів та зон відпочинку: відкритий літній басейн, тренажерний та спортивні зали, тераса для відпочинку, кафе, дитячий садочок, салон краси та аптечний кіоск. На випадок повітряної тривоги в містечку облаштували 12 укриттів.
Містечко американського мільйонера "Хансена" під Києвом: як тут живуть переселенці?, ФОТО: КОВА
Будинки переселенців облаштовані всим необхідним: меблями, технікою, інженерними комунікаціями. Всередині є 2-5 просторих кімнат з сучасними інтер'єри, створені для родин та людей похилого віку.
Початок нового життя
Згідно з умовами благодійного фонду "To Ukraine with love", будинки здаються в оренду на 5 років. Цього часу цілком достатньо для того, щоб почати нове життя. Таке рішення прийняла засновниця фонду. Відомо лише, що вона українка, яка останні 20 років живе в США. Про це повідомляє один із мешканців:
Нам сказали, що до 5 років ми тут будемо жити й щомісяця переписувати договір. Платити потрібно лише за комунальні послуги та прибудинкову територію, — говорить Микита, як пише пресслужба ТСН.
Містечко американського мільйонера "Хансена" під Києвом: як тут живуть переселенці?, ФОТО: КОВА
Крім цього, кожен мешканець містечка "Хансена" повинен працювати та не мати власного житла на території України. За таких умов протягом 5 років тут можна жити та користуватися всіма доступними послугами, які є в будь-якому місті.