Зона відчуження Чорнобиля: за останні 2 роки тут оселилися понад 125 тисяч осіб
За час повномасштабної війни в Україні з’явилась схема з "поселенням" у Чорнобильській зоні відчуження, після чого "поселенці" через суд отримують щомісячні виплати від держави.
Про це повідомила заступниця міністра соціальної політики Дарина Марчак в інтерв’ю Forbes Ukraine.
Також не забувайте підписуватись на наш Telegram-канал "Головні новини Києва – 44.ua", щоб бути в курсі всіх подій та нічого не пропустити.
В 90-х в Україні була норма: якщо людина проживала в Чорнобильській зоні на момент аварії й сім років після неї, то вона має право отримувати доплату до пенсії. Цю норму скасували 2008 році.
До початку вторгнення РФ людей з такими доплатами було близько 10 000, а з бюджету на це витрачали 51,4 млн грн на місяць. Однак з 2022-го з’явилась неочікувана практика, людям, які не мають статусу потерпілого від Чорнобильської катастрофи, не мають статусу ліквідатора, суди почали масово призначати виплату за проживання в зоні радіаційного забруднення.
Наразі у зоні відчуження оселилося 125 тисяч осіб. І це люди, які переїхали на територію забруднення з початку повномасштабного вторгнення Росії.
За словами посадовиці, державі це обходиться у 15 мільярдів гривень на рік.
Також ми писали про те, що Іванківський районний суд Київської області виніс рішення у справі про незаконне проникнення до Чорнобильської зони відчуження. Чоловіка визнали винним у порушенні вимог режиму радіаційної безпеки.