Робить Київ схожим на Париж: поетеса Ліна Костенко просить мера Києва зберегти Літературний сквер від забудови
Ліна Костенко, видатна українська поетеса, шістдесятниця та Почесна громадянка Києва, звернулася до мера столиці Віталія Кличка із проханням не допустити забудови Літературного скверу. Уже 21 листопада Київрада може ухвалити рішення про передачу землі в середмісті під будівництво багатофункціонального комплексу.
Копію листа, що склала Ліна Костенко до Віталія Кличка, передала громадській ініціативі "Голка" її донька, Оксана Пахльовська.
Ми маємо Telegram-канал "Головні новини Києва – 44.ua" – джерело важливих, актуальних та перевірених новин Києва, столичного регіону та України. Долучайтесь.
У своєму листі Ліна Костенко нагадала про символічне значення скверу (вул. Олеся Гончара, 55). Він розташований поряд із будинками, де свого часу мешкали визначні українські письменники, і є важливою частиною культурної спадщини Києва.
Цей сквер має бути символічним місцем культури і пам’яті. Тут досі ходять між деревами силуети незабутніх письменників, – зазначила Костенко у зверненні.
Поетеса також нагадала, що Літературний сквер вже рятували від забудови у 2000-х, коли на цьому місці планували звести храм УПЦ МП. Тепер загроза відновилася: прилеглу до скверу територію, яку місцеві жителі вважають його частиною, хочуть віддати під забудову.
Забудова відбере у прилеглих будинків простір, а в цього історичного місця – пам’ять. У час війни, коли нищиться історичне минуле українських міст, тим більше неприпустимо руйнувати пам’ятні місця столиці, – наголосила мисткиня.
Літературний сквер пам’ятає прогулянки Павла Тичини, Володимира Сосюри, Михайла Стельмаха, Олеся Гончара, Максима Рильського та інших видатних українських письменників. Цей громадський простір є своєрідним “літературним ландшафтом” Києва, що, за словами Костенко, робить столицю схожою на Париж, де дбайливо зберігають пам’ять про своїх митців.
Долю скверу вирішуватимуть депутати Київради на черговій сесії. Суперечки довкола цієї території тривають з 2016 року.
Крім того, ми також розповідали про те, що у Києві на Подолі практично повністю зруйнували історичну лісопильню Сніжка. Так, на місці колишньої памʼятки, планують звести багатоповерхівку.