Київське море катастрофічно обміліло, вода відступила від берега на декілька метрів: еколог назвав причини
У Київському водосховищі помітили різке зниження рівня води. Користувачі соцмереж повідомляють, що вода впала приблизно на два метри, що призвело до утворення нових мілин та значного збільшення площі існуючих островів.
Про причини явища ТСН.ua розпитало в екологів.
Не забувайте підписуватись та читайте новини в нашому Telegram-каналі "Головні новини Києва – 44.ua".
Як зазначив еколог Олександр Соколенко, такого зниження рівня води у Київському морі раніше не спостерігалося. За його словами, рівень води у водосховищі залежить від роботи дамби Київської ГЕС: зниження рівня може бути пов'язане зі скидами води, які регулюють працівники гідроелектростанції.
Тобто, якщо більше скидається води, то відповідно менше води буде у водосховищі, але її стане більше у Києві, там її рівень збільшиться на якийсь час. Все це штучно регулюється на греблі працівниками ГЕС, а також на її каналі, — сказав він.
Соколенко припустив, що спад рівня води у водосховищі пов'язаний з певними роботами на Київській ГЕС, а от з якими саме невідомо. Він висловив дві версії щодо причин обміління. Перша — можливі ремонтні роботи на дамбі після нещодавнього пошкодження російською ракетою в серпні, що призвело до порушень у системі регулювання води. Друга версія стосується можливої підготовки до нових атак на енергетичні об’єкти: зниження рівня води могло бути попереджувальним заходом для мінімізації ризиків у разі пошкодження греблі.
Однак фахівець зазначив, що це лише його припущення, бо реальна причина наразі невідома.
Еколог також підкреслив, що різке обміління може завдати шкоди екосистемі водосховища, особливо на півночі, де є багато заболочених територій. За його словами, такі раптові скиди води можуть зневоднювати ділянки, що загрожує масовою загибеллю риби та інших мешканців водойми.
У міністерстві захисту довкілля та природних ресурсів України поки не коментували ситуацію.
Раніше ми повідомляли про те, що державне підприємство "Укргідроенерго" уклало 21 угоду на будівництво захисних споруд для Київської гідроелектростанції та Київської гідроакумулювальної електростанції.