• Головна
  • Екологічна катастрофа на річках Сейм та Десна дісталась Київщини: яка загроза для столиці
10:31, 16 вересня

Екологічна катастрофа на річках Сейм та Десна дісталась Київщини: яка загроза для столиці

Екологічна катастрофа на річках Сейм та Десна дісталась Київщини: яка загроза для столиці

Якість води у річці Десна у місцях водозаборів Києва та Броварів перебуває в межах норми. Ризики для здійснення водозабору відсутні. Крім того, якість води в річці Сейм на території Чернігівської області також покращується.

Про це повідомляє Міндовкілля.

Не забувайте підписуватись та читайте новини в нашому Telegram-каналі "Головні новини Києва – 44.ua".

15 вересня 2024 року на річці Десна в межах Київщини якість води у місцях водозаборів Києва та Броварів перебуває у межах норми. Ризики для здійснення водозабору відсутні. Перевищень за вмістом пестицидів, поліароматичних вуглеводнів, летких органічних сполук, а також важких металів не виявлено. Загибелі риби не виявлено, показники розчиненого кисню у межах норми, фіксується потемніння води. По азоту амонійному, нітритах та хлоридах перевищень не зафіксовано, – йдеться у повідомленні відомства.

У Міндовкілля також зазначили, що забруднення, яке рухається Десною, менш концентроване, ніж було на початку у річці Сейм та у точках відбору води на Чернігівщині.

Окрім того, за даними Київводоканалу та Київського міського центру контролю і профілактики хвороб МОЗ України, у відібраних пробах питної води на ранок 15 вересня в контрольних точках централізованого водопостачання Києва перевищення не виявлено.

Вкотре наголошуємо, що за даними Київводоканалу та оцінками науковців, очисні споруди Київводоканалу справляться із забрудненням у разі його доходження до точок водозабору. Тож якість води у кранах споживачів не зміниться та відповідатиме вимогам Державних санітарних норм і правил. Єдиний ризик – можливий запах, – йдеться в повідомленні Міндовкілля.

Втім, як зазначають у відомстві, для усунення неприємного запаху "Київводоканалом" вже заготовлено 120 тонн пилоподібного активованого вугілля. У випадку погіршення показників якості води у Десні компанія буде застосовувати технологію посиленого очищення води з використанням пилоподібного активованого вугілля. Це дозволить усунути органічні забруднення та неприємні запахи.

Нагадаємо, ми раніше писали про те, що якість води у річці Сейм покращується, а у Десні рух забруднення сповільнюється, фіксується точково та не має однорідного характеру.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Новини Києва #новини #всі новини #річки #забруднення #вода #Міндовкілля #Сейм #мор риби #Десна #Київводоканал
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...