• Головна
  • Чому не варто платити дитині за хатні справи – пояснює експертка з фінансів
ЕКСКЛЮЗИВ
14:03, 13 серпня

Чому не варто платити дитині за хатні справи – пояснює експертка з фінансів

ЕКСКЛЮЗИВ
Чому не варто платити дитині за хатні справи – пояснює експертка з фінансів

Чи варто давати дитині кошти за виконання домашніх справ або за гарно вивчений вірш? Дитина принесла добру оцінку або допомогла вам з роботою в саду чи на кухні… Чи варто винагороджувати їх за це грошима? У чому різниця між платою і заохоченням та як знайти межу?

Як правильно вибудовувати у дітей відносини з грошима ексклюзивно для 44.ua розповіла експертка та спікерка з питань корпоративних та персональних фінансів Єлєна Шепель.

«Прикро, але факт, що багато сучасних батьків лише на словах вчать дітей, як правильно розпоряджатися грошима, – переконана Єлєна Шепель. – Не підкріплюючи слова прикладом. Типова ситуація, коли батьки видають дітям кишенькові гроші й змушують звітувати за кожну витрачену гривню. При цьому облік власних фінансів не ведуть».

Відносини між батьками та дітьми не повинні будуватися лише на матеріальних засадах. Потреби дитини у своїх особистих фінансах з’являються у молодшому шкільному віці та зростають разом із її дорослішанням. Важливо, щоб саме у цей час батьки заклали правильне ставлення дітей до грошей.

Цікаво, що у багатьох європейських країнах діти навчаються поводитися з грошима вже з п'ятирічного віку, причому вони вміють їх не просто рахувати, а відкладати та заощаджувати.

Експертка та спікерка з питань корпоративних та персональних фінансів Єлєна Шепель

Експертка та спікерка з питань корпоративних та персональних фінансів Єлєна Шепель

«Велика помилка – платити дитині за хороше навчання або за виконання домашніх обов’язків, – каже Єлєна Шепель. – Коли ви платите дитині гроші за прибирання у кімнаті, миття посуду чи винесене сміття, тим самим показуєте, що робити внесок у добробут родини – це щось надприродне. Дитина швидко звикає до того, що за виконання будь-якої роботи її чекає грошова винагорода, а це перетворює сімейні стосунки на комерційні відносини. Звичні домашні обов’язки, так само як і виконання шкільних домашніх завдань – речі, які дитина має робити опціонально. Без мотивації грошима».

Дитина має мати вибір – роботи або не робити. Не варто її примушувати до будь-якої роботи. Психологи кажуть, що якщо гроші – це подарунок або бонус за якісь супердосягнення, такий варіант має право на життя та може використовуватися батьками.

Чому не варто платити дитині за хатні справи – пояснює експертка з фінансів

Чому не варто платити дитині за хатні справи – пояснює експертка з фінансів

Інша справа – використовувати матеріальні блага для стимуляції навчання, примушення до хатніх справ та зразкової поведінки. Крім того, гроші у вигляді заохочення не навчать дитину з ними поводитися. Батькам варто пам’ятати, що кошти на кишенькові витрати дітям у будь-якому випадку обов’язково потрібні.

«Насправді батьки досить часто не розуміють, за що дійсно можна платити, – продовжує фінансова радниця Єлєна Шепель. – Грошова винагорода має сенс, коли ви просите дитину виконати роботу, яку б в іншому разі доручили окремій людині і заплатили б за це їй. Помити автівку, погуляти з сусідською собакою, пофарбувати паркан, підстригти газон... Можна попросити дитину змонтувати відео з родинного свята. Або ж якщо дитина відвідує гурток танців і готується до змагання, пообіцяти їй грошову винагороду за призове місце».

Експерти радять починати говорити з дітьми про гроші вже тоді, як вони навчиться рахувати хоча б до двадцяти.

У розмовах з дітьми про фінанси не варто закладати негативне відношення до коштів. Що варто робити? Передавати дитині розуміння, що гроші – це ресурс, який можна використовувати по-різному, в залежності від мрій та потреб.

Раніше ми писали про те, як правильно створити фінансовуподушку в умовах війни.

Не забувайте підписуватись та читайте новини в нашому Telegram-каналі "Головні новини Києва - 44.ua".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Київ #новини #поради #лайфхаки #Єлєна Шепель
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...