• Головна
  • Як написати резюме, якщо немає досвіду роботи
Новини компаній
11:00, 13 серпня 2024 р.

Як написати резюме, якщо немає досвіду роботи

Новини компаній

Навіть якщо кар'єра лише починається і у вас зовсім немає досвіду роботи, можна створити дуже гарне резюме, яке буде відповідати вакансії. Київ – одне з найкращих міст, щоби почати свою кар'єру. Саме в столиці України зазвичай є найбільше відкритих вакансій у різних сферах. Вакансії є для людей з різним досвідом роботи, в тому числі без досвіду роботи взагалі. Проте і в інших містах є такі вакансії, а ще є віддалена робота!

Ділимося з вами лайфхаками і порадами щодо того, що вказувати в резюме, якщо у вас не було досвіду роботи взагалі або якщо ви вирішили змінити професію.

Як написати резюме, якщо немає досвіду роботи, фото-1

Використайте шаблон резюме

Якщо досвіду роботи немає, то процес створення резюме може бути дуже непростим. Щоб полегшити роботу, варто використати шаблон резюме – зробіть найважчий перший крок і почніть з найпростішого, а вже потім доповніть цей шаблон інформацією, яка відповідає вакансії. У стандартному шаблоні резюме варто вказати своє ім'я, прізвище, обов'язково вказати контактні дані: це може бути номер телефону, електронна скринька або інші способи зв'язку з вами. Головне – вкажіть саме той контакт для зв'язку, який є актуальним і за яким ви будете відповідати на дзвінки чи повідомлення роботодавця.

Далі вкажіть свою освіту: починайте з останнього місця, де ви навчалися, наприклад, з університету чи коледжу. Обов'язково вкажіть роки, коли ви навчалися, та яку спеціальність здобули. Потім необхідно вказати курси, додаткове короткострокове навчання, яке стосуються вибраної вакансії, не забудьте про сертифікати, стажування і практику. Якщо ви отримували якісь сертифікати, наприклад, сертифікати онлайн-курсів Google, обов'язково вкажіть це в резюме.

Включіть в резюме ті вміння, які стосуються безпосередньо вакансії. Це може бути вміння користуватися офісними програмами, знання SQL, мов програмування, певних технологій, які стосуються обраної вакансії, та згадайте інші навички, які потрібні саме для цієї вакансії.

Якщо підсумувати, то шаблон резюме без досвіду роботи повинен включати:

  • ім'я і прізвище;
  • актуальні контактні дані;
  • інформацію про освіту;
  • інформацію про додаткові курси і навчання, стажування, практику і робочий досвід (якщо такий був у суміжних галузях);
  • софт-скіли і професійні навички.

Що вказувати в пункті про робочий досвід, якщо досвіду не було?

Якщо ви кардинально міняєте сферу діяльності

Обов'язково вкажіть попередній досвід роботи, починайте з останнього місця роботи. Проте виділяйте ті ключові риси і обов'язки, які будуть корисними на новому місці роботи. Наприклад, якщо ви працювали в царині комерції і хочете перейти в сферу маркетингу, то доречно буде вказати, що ви займались аналітикою, адже і сфера комерції, і сфера маркетингу передбачають аналіз даних. Якщо ви працювали тренером і хочете перейти в IT, то варто вказати, що ви добре працюєте з тайм-менеджментом та маєте високі комунікативні вміння. Насправді софт-скіли є дуже важливими для всіх професій, тож можна зосередитись на тому, щоб підкреслити їх.

Якщо це перший досвід роботи

В резюме також можна вказати дотичний досвід, наприклад, волонтерство, стажування, практику тощо. Наприклад, якщо ви брали участь в організації студентської газети або були дописувачем до студентської газети, а подаєтеся на посаду контент-менеджера, цей досвід варто виділити. Або ж якщо під час навчання ви мали практику на підприємствах чи проходили стажування для студентів, це також варто вказувати в резюме. Обов'язково вказуйте компанію, в якій ви проходили практику чи стажування, та ваші обов'язки.

Які вміння вказувати в резюме, якщо немає досвіду роботи?

Як ми вже згадували, для майже кожної професії важливі софт-скіли (це вміння комунікувати, працювати в команді), тож можна зробити акцент саме на цих вміннях. Або ж можна зробити акцент на вміннях, які ви здобули під час навчання: дослідження інформації, аналіз даних, пошук та впорядкування інформації.

Навіть ваші хобі можуть стати в нагоді. Наприклад, знання іноземних мов, комп'ютерне програмування (якщо раніше ви програмували), вміння застосувати основні методи просування в соціальних мережах, ораторський досвід. Варіантів є дуже багато, головне знайти те, що ви справді вмієте і що може знадобитися на новій роботі.

Додайте супровідний лист

В Україні не так багато шукачів роботи додають супровідний лист, але якщо це ваша перша робота (Київ, Львів, Дніпро, Одеса чи будь-який інший населений пункт чи навіть країна – значення не має) або якщо ви плануєте кардинально змінювати діяльність, супровідний лист може зіграти вам на руку. У супровідному листі ви можете розповісти про те, чому ви зацікавлені в цій вакансії і чим можете бути корисними для роботодавця. Це виділить ваше резюме з інших, які будуть надіслані на цю вакансію.

До кожної вакансії варто коригувати резюме та підкреслювати саме ті вміння та навички, які будуть відповідати вимогам у вакансії. Навіть якщо вас не візьмуть на цю роботу, не варто засмучуватися! Варто попросити зворотний зв'язок щодо свого резюме та співбесіди, якщо вона була, і вже на основі цього зворотного зв'язку внести корективи в своє резюме. Ми переконані, що якщо правильно підходити до написання резюме, знайдеться найкраща і дійсно улюблена робота. Варіантів зараз є дуже багато! Але підготовка резюме – це тільки початок справи. Поки ви готуєте і відсилаєте резюме на різні вакансії, варто також зайнятися вдосконаленням навичок. Наприклад, пройти ще одні курси чи онлайн-навчання – це збільшить ваші шанси отримати роботу.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Сільпо #Silpo #супермаркет #доставка #онлайн-супермаркет #продукти #робота #вакансії
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...