• Головна
  • Хрущовка, не пентхаус: як підібрати житло у Києві тепер
11:05, 14 червня

Хрущовка, не пентхаус: як підібрати житло у Києві тепер

Хрущовка, не пентхаус: як підібрати житло у Києві тепер

Цьогорічні обстріли дуже вдарили по нашій енергосистемі та призвели до зростання комунальних тарифів з блекаутами. То де жити у Києві тепер?

Редакція 44.ua дещо переоцінила столичні реалії та поспішає до вас із порадами.

Обирати по-новому

Коли Україна втратила велику частку власної генерації, блекаути одразу ж повернулись та зафіксувались надовго. Якщо без емоцій - краще на це реагувати при виборі житла. Все-таки, тепер йдеться не про короткострокову ремонтну кампанію з трансформаторами. ТЕС чи ТЕЦ швидко не відновиш.

Висота. У першу чергу радимо відмовитись від житла на високих поверхах. Уявіть, що в будинку немає ліфта. Той поверх, на який ви можете дістатись пішки без пари інфарктів по дорозі - це і є максимальна висота.

Газ. Зазвичай його не заводять у будинки, вищі за десять поверхів. Враховуючи попередній пункт, краще обрати будівлю, де є газ і немає "зайвих" поверхів. Тим паче, за тотальних проблем із електрикою не буде зайвим тримати альтернативу (хоча б для приготування їжі).

Хрущовка, не пентхаус: як підібрати житло у Києві тепер, фото-1, Фото: Pixabay

Фото: Pixabay

Насоси. Також важливо перевіряти, чи підведені насоси в будинку до резервного живлення.

Наприклад, в Оболонському районі навіть зараз є висотки, де цим питанням ніхто не цікавився. Як результат, щойно в будинках зникає світло - там припиняється і подача води. Таке легко перетерпіти пару годин, але не десять годин поспіль.

Проводка. Уявіть, що в будинку зі старими дротами завершився блекаут. Всі жителі одразу ж пішли ставити на зарядку пристрої, павербанки чи зарядні станції, після чого увімкнули пилососи та вирішили трохи поприбирати. Ви впевнені, що стара будівля витримає саме таке навантаження? Не буде зайвим переконатись, що це дійсно так.

Зелені насадження. Приємний бонус, бо завдяки ньому (ним) ви влітку зможете дихати не лише при увімкненому кондиціонері. Пора б згадати людям, що рослини загалом покращують повітря. Тепер - доведеться.

Хрущовка, не пентхаус: як підібрати житло у Києві тепер, фото-2, Фото: Pixabay

Фото: Pixabay

Які орієнтири знайшлись?

Звісно, будинок із відповідними параметрами можна знайти в будь-якому районі Києва. Але наша стаття більше радить, ніж вказує. Тому ми вирішили додати приблизні орієнтири для людей, які не впевнені у власних побажаннях.

По-перше, радимо звернути увагу на хрущовки. Вони невисокі, там вам не доведеться лізти пішки на 19 поверх. Там є газ. Їх насоси не вимикаються.

Хрущовка, не пентхаус: як підібрати житло у Києві тепер, фото-3, Фото: NZ Herald

Фото: NZ Herald

Так, це тимчасове радянське житло з усіма недоліками - але в умовах економії ресурсів можна використати навіть це. Наприклад, ці кімнати з низькими стелями легше обігріти взимку.

До речі, багато хрущовок із зеленими насадженнями у Голосіївському та Солом'янському районах.

По-друге, придивіться до околиць Києва. Там вистачає малоповерхової забудови, на два-три поверхи. Там не буде критичної маси мешканців, кожному з яких різко захотілось зарядити всі гаджети водночас із вами.

Раніше таке житло часто ігнорувалось, бо у столиці жити банально комфортніше. Зараз це більш вигідно. І так до того моменту, коли наша енергосистема відновиться. Тобто надовго.

По-третє, не плутайте береги. Дорожчає не лише пальне, а й логістика. Коли кожна повітряна тривога закриває метро на мостах, а таксі починає коштувати як персональний літак - врахуйте, застрягнути надто легко.

Хрущовка, не пентхаус: як підібрати житло у Києві тепер, фото-4, Фото: Pixabay

Фото: Pixabay

Все-таки краще жити на тому ж березі, де ви працюєте. Або шукати роботу на тому березі, на якому живете.

Вторинний ринок допоможе

На щастя, вторинний ринок житла (та сегмент оренди) поки що грає нам на руку. Мрія про височезні негарні будинки зі склом на всю стіну - це те, що виглядає найменш енергоефективним. Вони надто високі та непристосовані. А ще там дорожче знайти навіть комору, бо це нове та модне житло.

Влітку нові висотки пропікаються сонцем. Завдяки не надто вдалій розі вітрів можуть не продуватись, навіть якщо ви живете на самій вершині хмарочоса. Зате взимку, коли вам хотітиметься відчути штиль, вітер виб'є тепло з вашої оселі.

Хрущовка, не пентхаус: як підібрати житло у Києві тепер, фото-5, Фото: Pixabay

Фото: Pixabay

При написанні цього тексту ми перевірили пропозиції щодо оренди квартир у хрущовках. В середньому, за 12-15 тис. грн на місяць можна оселитись у двокімнатному житлі такого типу. Локації розкидані по всій столиці.

Для порівняння, та ж ціна за оренду житла у будинках, зведених після 2010 року, такого вибору не дає. Буде або дорожче, або Троєщина, Осокорки та кілька локацій без хорошої логістики на правому березі.

І не забувайте, що не кожна новобудова дасть вам той рівень енергоефективності, до якого вже звикли цілі покоління. Цю війну краще пережити якомога простіше, але більш перевіреним методом.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що для Києва куплять 15 міні-ТЕЦ.

Досі не підписані на наш Telegram-канал "Головні новини Києва - 44.ua"? Скоріше долучайтесь, щоб завжди бути в курсі всіх подій та нічого не пропустити.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Київ #Київщина #нерухомість #житло #війна #електроенергія #ЖКГ #озеленення
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...