• Головна
  • Не біжи в метро! Як киянам зробити укриття вдома: п'ять прикладів
08:30, 27 березня

Не біжи в метро! Як киянам зробити укриття вдома: п'ять прикладів

Не біжи в метро! Як киянам зробити укриття вдома: п'ять прикладів

А ви бігаєте до сховища? Чи його просто немає? Оскільки нашій державі не дуже пощастило з сусідами на півночі та сході, це питання треба вирішувати зараз, не залишаючи проблему нащадкам.

Редакція 44.ua розібралась, чому ж киянам можуть стати в нагоді не лише громадські, а й приватні сховища.

Приклад Ізраїля

Хто точно знає, як роками жити поряд із войовничим та не надто людяним сусідом - так це Ізраїль. Там сховища часто бувають облаштовані всередині самих будинків. Такі собі "тривожні кімнатки" з міцними стінами.

Що цікаво, напряму вони удар ракети могли б і не витримати - але ж по дорозі їй все одно доведеться розбити стіни будинку. Тому у мобільного сховища стає більше шансів на успіх.

Та цей текст все ж про окремі сховища. На відміну від Ізраїля, який будував країну з нуля посеред пустелі, у нас є радянська забудова. Там не те, що сховище - гардеробну ніде впхати. Треба зважати на реалії.

І звикати: коли ти маєш власне сховище, це не паранойя. Це готовність до будь-яких подій, чого нам точно не має забракнути в наступні роки життя. То що ж робити киянам та загалом українцям?

Найпростіше рішення: "капсула життя"

Киянин Сергій Захарін у певному сенсі відтворив ізраїльську ідею, але з суто українським практицизмом. Його "капсула життя" може врятувати кілька життів за одну атаку.

Виглядає це як металева шафа (до речі, ось вам і гардеробна), що псує дизайн вашої оселі. Конструкція складається зі сталевих елементів. Є версія на три та шість людей. Довжина та висота обох версій однакова: по 2 метри. А от ширина відрізняється - версія "на трьох" має 1 метр, "на шістьох" 1,4 метри.

До речі, ось як її виробляють.

Не біжи в метро! Як киянам зробити укриття вдома: п'ять прикладів, фото-1

Розробник підкреслює: це актуально саме для тих приміщень, де неможливо встановити монолітне сховище. Тобто житловий фонд радянської епохи, який досі складає більшу частину нашої забудови, точно підходить під дані критерії.

Хочете цікавий факт? Захарін придумав цю капсулу ще 2015-го. Але тоді, на жаль, не склалось. І тоді автор повернувся до старого проекту вже в 2023 році.

Середній клас: підземні кесони

Наступні розділи присвячені вже "окремим" сховищам. Тобто не у квартирі, а десь надворі та під землею. Більше схоже на класику. Стіни з легкого пластику, але нехай вас це не дратує: у таких сховищах рятувались учасники війни в Сирії. Все ж, основну роль там відіграє земля навколо каркасу.

В Україні вже зорієнтувався бізнес, пропонуючи рішення з якісним бельгійським поліпропіленом. Всередині вас чекає хороший зв'язок, в цілому комфортне приміщення та повна герметичність. Навесні не підтопить точно.

Не біжи в метро! Як киянам зробити укриття вдома: п'ять прикладів, фото-2

У такого сховища є й версія з горизонтальним монтажем. Але, з огляду на матеріал конструкції, ми б усе ж радили не задумуватись про таку інсталяцію в квартирі. Все ж, підземна версія більше нагадує ідеальне сховище.

А після війни буде дітям халабуда, або додаткове сховище для завжди дефіцитної картоплі. Про останнє жартуємо.

Преміум-клас: "Кловерфілд"

А це найбільш дороге, але й круте рішення. Уявіть собі повноцінний бункер із окремою спальнею, кухнею та "повним фаршем". Прямо як у фільмі "Кловерфілд", але без вторгнення інопланетян та шаленого Джона Гудмана.

Не біжи в метро! Як киянам зробити укриття вдома: п'ять прикладів, фото-3

Найдорожче рішення має за основу металеві конструкції та бетонні плити. Справжній міні-будинок під землею.

Тут є системи життєзабезпечення, які працюють від електроенергії. Є генератор у спеціальному приміщенні (щоб ви не потруїлись). Є навіть запас пального у окремому безпечному резервуарі. Вентиляція, водопостачання - аналогічно, все продумано.

Не біжи в метро! Як киянам зробити укриття вдома: п'ять прикладів, фото-4

Розробники заявляють про повну автономність свого витвору. Звісно, ми їм віримо на слово, а вам рекомендуємо не тестувати це. Нехай безпека лишається безпекою, а не викликом для любителів пригод.

На жаль, у випадку з бункером найбільше кусається саме ціна. За стандартну комплектацію треба заплатили 2,4 млн грн. Решта деталей (зокрема, підсилені двері чи покращена система рекуперації) докупається окремо.

З іншого боку, якщо це так дорого - чом би не встановити десь окремо та не переїхати туди? Чи здавати подобово любителям постапокаліптичного кіно?

Що не увійшло в перелік

Є ще один виріб, який ми все ж не наважились ставити в один ряд із дійсно надійними речами (хоча це дуже креативно). Йдеться про сховище, на якому ставиться ліжко, і в яке людина може провалитись під час тривоги. Вже буквально.

Не біжи в метро! Як киянам зробити укриття вдома: п'ять прикладів, фото-5

Зрозумійте правильно. Ми вважаємо, що сховище поганим не буває - краще, щоб воно просто було. Але чи варто довіряти своє життя пружинам під ліжком, які однієї прекрасної ночі можуть заклинити та лишити вас назовні?

Також відзначимо креатив, який не купиш. Ми вже писали про двох різних громадян, які вирішили забезпечити собі укриття більш традиційним методом. Наприклад, один киянин-адвокат збудував сховище за 20 тис. доларів (працював пару місяців над цим).

А його більш літній колега взагалі за 10 тисяч гривень впорався! Справжній бункер за шафою, і це не перебільшення. Ось, почитайте самі.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що у Київській області будують укриття на понад 300 осіб.

Не забувайте підписуватись та читайте новини в нашому Telegram-каналі "Головні новини Києва – 44.ua".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#війна #укриття #Київ #Київщина
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...