Спробувати мистецтво на смак: ТОП-5 картинних галерей столиці
Насолода для очей, спокій і можливість побути наодинці з собою - звучить ідеально, чи не так? Це цілком досяжний ідеал - у картинній галереї.
Журналісти 44.ua підібрали для вас кілька місць у столиці, щоб помилувати око, доторкнутись до вічності (або до нерву сучасності), порефлексувати - і перезарядитись.
Музей мистецтв ім. Богдана і Варвари Ханенків
До початку повномасштабної війни у київському музеї Ханенків зберігалася одна з найбільших в Україні колекція творів західного мистецтва, зокрема тут можна було побачити твори Пітера Пауля Рубенса.
Музей Ханенків
Та й східного також - наприклад, експонати з Китаю та Японії, Тибету чи Ірану.
З початком війни виникла необхідність перенести колекції у сховище. Та сам музей працює, в ньому проходять виставки. Музейний дворик відчинений на вихідних з 12:00 до 17:00.
Музей Ханенків
Де: вул. Терещенківська, 15-17.
"Київська картинна галерея"
На тій же вулиці є ще одна галерея. Раніше це був Київський національний музей російського мистецтва.
У рік початку повномасштабної війни музей відзначив сторіччя з дня заснування. Будівля зазнала пошкоджень під час однієї з атак росіян по столиці, але галерея працює. Так, в ній зберігаються твори російських митців, зокрема Михайла Врубеля, Віктора Васнєцова, та є що подивитись і без цього.
Зокрема до 7 квітня триває виставка "Чорна земля. Вимушена дезорієнтація" сучасного українського художника Віктора Сидоренка. Колекція створювалась протягом останніх двох років, тож твори відображують те, що ми всі з вами переживаємо.
"Київська картинна галерея"
Музей працює щовівторка з 10:00 до 19:00, а у середу, п'ятницю, суботу та неділю - з 11:00 до 18:00. Понеділок та четвер - вихідні.
"Київська картинна галерея"
Де: вул. Терещенківська, 9.
Portal 11
Це простір для сучасних українських митців. Але Portal 11 не обмежується Україною: галерея організовує виставки наших художників на світових арт-майданчиках і надає консультації щодо мистецької вартості творів.
Portal 11
На початку року у галереї відбулась виставка графіки майстрів XX століття - Костянтина Богаєвського, Казиміра Малевича, Якова Гніздовського та інших.
Portal 11
До 24 березня тут триває виставка робіт Сергія Колоса - не лише художника, а й мистцтвознавця. Колос вивчав українські орнаменти, зонування і технології нашого текстилю тощо.
Галерея працює з середи до неділі включно з 11:00 до 19:00. Понеділок та вівторок - вихідні.
Де: вул. Трьохсвятительська, 11.
Національний художній музей
Шедеври з колекцій Ханенків та Терещенків можна побачити не лише у "фамільних" музеях, а у тут - у Національному художньому музеї. Його колекція нараховує понад 40 тис. експонатів, є український іконопис від XII століття, графіка, скульптура та живопис.
Національний художній музей
Як не вистачає у житті Пітера Брейґеля Старшого та Жоржа де Латура, зверніть увагу на колекцію Миколи Пимоненка.
Будівля музею сама по собі є експонатом: коли від Європейської площі йдеш вверх до урядових будівель, важко не звернути увагу на "чорний будинок з левами та колонами". Це неокласичний витвір Петра Бойцова, доопрацьований Владиславом Городецьким. Будувався саме як музей, був відкритий у у 1904 році.
Національний художній музей
Музей працює щоп'ятниці та щосуботи з 12600 до 18:00.
Де: вул. Грушевського, 6.
ART 14
Від класики - знов до сучасності. В ART 14 приділяють увагу освітленню і музикальному супроводу колекцій, які демонструються, також враховують соціальний та політичний контекст, і у всіх цих питаннях радяться з авторами творів. Тож ви дійсно зможете зануритись у світогляд митця, наскільки це можливо.
Тут виставляються митці з Києва, Харкова, Миколаєва, Одеси, Полтави, Львова та інших міст України, а митці з інших країн. Йдеться не лише про живопис; є й інсталяції та енвайрноменти.
Галерея працює у всі дні, крім неділі ти понеділка, з 13:00 до 19:00.
Pixabay
Де: провулок Михайлівський, 14.
Нагадаємо, раніше ми писали про цікаві місця Києва, куди можна потрапити без грошей.
Досі не підписані на наш Telegram-канал "Головні новини Києва – 44.ua"? Скоріше долучайтесь, щоб завжди бути в курсі всіх подій та нічого не пропустити.