• Головна
  • Тривале безпліддя, онкологія, запальні статеві захворювання: які проблеми вирішують «Мобільні гінекологічні бригади» на Київщині
Новини компаній
11:00, 15 грудня 2023 р.

Тривале безпліддя, онкологія, запальні статеві захворювання: які проблеми вирішують «Мобільні гінекологічні бригади» на Київщині

Новини компаній

Штучний інтелект, криптовалюти, «Країна в смартфоні» – супертехнології доступні зараз кожному. А разом з тим – елементарна медицина далеко не всім. В Україні зберігається ще купа віддалених населених пунктів без лікарень, мешканці яких про якісну лікарську допомогу можуть тільки мріяти. Війна додає ще більше критичних проблем, «дістаючи» нас навіть у глибокому тилу. Як цю проблему вдалося вирішити лікарям Київщини?

Меддиректорка Київського обласного перинатального центру, акушер-гінеколог вищої категорії та кандидатка меднаук Наталія Гейнц розповідає, що їх колектив давно мав мету – створити виїзну мобільну бригаду. Адже на практиці у закладі ІІІ рівня меддопомоги їм доводиться працювати з найбільш складними та запущеними випадками акушерської та гінекологічної патології. І всі вони б не виникли, якби жінки регулярно проходили обстеження:

«На жаль, не всі жінки мають змогу вчасно приїхати до лікувального закладу (через особисті, сімейні проблеми або фінансові труднощі), коли їх щось починає турбувати; не кажучи вже про планові профілактичні огляди. Адже не дарма говорять: майбутнє за медициною профілактичною.

Ми були особливо щасливі, коли завдяки фонду народонаселення ООН у нас з’явилась можливість організовувати виїзди мобільних бригад в населені пункти області. В першу чергу, обираються райони з яких до нас поступає найбільший відсоток жінок із запущеними станами. Надається перевага населеним пунктам за кількістю населення, а також відсутністю у населеному пункті громади акушера-гінеколога та лікаря-терапевта».

День народження проєкту «Мобільні гінекологічні бригади» на Київщині – 7 листопада 2023 року. Мобільні гінекологічні бригади та гінекологічні кабінети безбарʼєрного доступу працюють у рамках заходів гуманітарного реагування UNFPA, Фонду ООН у галузі народонаселення, за фінансової підтримки Європейського союзу (ЕСНО), Міністерства закордонних справ Данії, Канади, Франції та Республіки Корея. Проєкт вже допоміг понад двом з половиною тисячам жінкам у ста населених пунктах Київської області. І це ще тільки початок.

Діагностика онкології та лікування тривалого безпліддя 

«Здоров’я – наш найбільший скарб, який необхідно берегти як зіницю ока. Проте обставини стають цьому на заваді. Саме тому, мета нашого проєкту – зберегти і поліпшити жіноче здоров’я. Ми забезпечуємо профілактичні огляди, вчасну діагностику різних акушерських та гінекологічних патологій та організовуємо їх якісне лікування.

Робота наших мобільних бригад направду покращує якість життя жінок. Вчасна діагностика онкологічних та передракових процесів рятує життя. Бо таких патологій, на жаль, є багато. Наші фахівці діагностували значну кількість випадків дисплазії шийки матки. Були пацієнтки з тривалим безпліддям. Наші фахівці виявили причину та направили в центр лікування, щоб жінка на омріяному шляху до вагітності могла не втрачати дорогоцінний час», – радіє успіхам Наталія Євгеніївна. 

Тенденції виявлених захворювань: як війна впливає на здоров’я жінок?

Під час оглядів спеціалістами виїзних мобільних бригад було виявлено великий спектр патологій. Найбільшу частку займають стани пов’язані з менопаузою – атрофічний кольпіт та клімактеричний синдром. 

«Також у  пацієнток діагностували порушення менструального циклу з різноманітними етіологічними причинами (з них найчастіше – гормональні порушення) та аномальні маткові кровотечі. Багато виявлено опущень чи випадінь статевих органів (цистоцеле, ректоцеле), що призводить до нетримання сечі, закрепів, порушення сексуальної функції. Велику частку становлять також запальні захворювання статевих органів різноманітної етіології. Діагностувалась чимала кількість гіперпластичних процесів ендометрію та поліпів ендометрію, лейоміом матки різних розмірів та кіст яєчників», – розповідає лікарка. 

Наталія вказує на причини тенденційності захворювань:

«Причиною таких захворювань статевих органів найчастіше є неправильна гігієна (здебільшого через окупацію в нелюдських умовах підвищеної вологості та антисанітарії), гормональні порушення, стреси та шкідливі звички, нехтуванням засобами бар’єрної контрацепції».

Які саме послуги надають мобільні гінекологічні бригади:

- УЗД органів малого тазу (вагінальним датчиком та абдомінальним);

- Колькоскопія; 

- Консультації акушер-гінекологами, терапевтами;

- Експрес-тести на всі інфекційні захворювання;
- Вимірювання рівня глюкози, гемоглобіну в крові (виявлення анемії, цукрового діабету);

- Забезпечення необхідними медпрепаратами та контрацептивами;

- Направлення до спеціалістів вузького профілю або на госпіталізацію в стаціонар за потреби.

Наталія Євгеніївна наголосила, що мобільні бригади додали до своїх послуг психологічну допомогу. Адже з початком повномасштабного російського вторгнення на телефон довіри їх лікарні надійшло понад 5000 звернень з приводу домашнього насильства та тривожних розладів через воєнні дії.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...