Незаконно стежили за людьми: у Києві викрили детективне агентство, – ФОТО
У Києві викрили «детективне агентство», учасники якого здійснювали незаконне стеження за громадянами.
Про це повідомляє пресслужба Київської міської прокуратури.
У столиці викрили детективне агентство, яке незаконно стежило за людьми, Київська міська прокуратура
Досі не підписані на наш Telegram-канал «Головні новини Києва – 44.ua»? Скоріше долучайтесь та читайте, щоб завжди бути в курсі всіх подій та нічого не пропустити.
Згідно з матеріалами слідства, учасники «детективного агентства» за грошову винагороду здійснювали приховане стеження за громадянами України шляхом візуального спостереження та слідкування за маршрутами пересування осіб.
У столиці викрили детективне агентство, яке незаконно стежило за людьми, Київська міська прокуратура
До переліку послуг агентства також входило надання інформації з державних та правоохоронних баз даних.
Оплату за свої послуги так звані детективи приймали на банківські гаманці, оформлені на підставних осіб. В залежності від замовленого обсягу інформації на людину вартість послуг «детективів» становила від 200 доларів США по наданню відомостей з баз даних (АРМОР, РАЦС, НАІС, АРКАН) до 1000 доларів США за послуги по візуальному спостереженню, складанню досьє на особу та інші, – йдеться в повідомленні.
Крім того, одним із «детективів» на замовлення третіх осіб неодноразово замовлялася інформація, яка перебуває у володіння державного підприємства «Національні інформаційні системи».
У столиці викрили детективне агентство, яке незаконно стежило за людьми, Київська міська прокуратура
У ході досудового розслідування правоохоронці провели ряд оперативних закупок та обшуків, за результатами яких задокументовано протиправну діяльність вказаних осіб. Функціонування сайтів «агенства» заблоковано.
Вирішується питання про обрання запобіжного заходу. Тривають слідчі дії для притягнення до відповідальності усіх учасників групи.
Нагадаємо, ми писали раніше про те, що у Києві правоохоронці викрили двох «приватних детективів», які збували інформацію з обмеженим доступом, що зберігалась у державних базах даних. Свої «послуги» зловмисники оцінили від 800 до 2,6 тис доларів США.