• Головна
  • «Вчителі - не раби!»: освітян у Києві змушують чергувати в укриттях уночі
16:21, 15 червня 2023 р.

«Вчителі - не раби!»: освітян у Києві змушують чергувати в укриттях уночі

«Вчителі - не раби!»: освітян у Києві змушують чергувати в укриттях уночі

У Києві вчителів змушують чергувати в укриттях уночі, щоб налагодити їхню цілодобову роботу після інциденту із загибеллю людей під час атаки рф на Київ в ніч на 1 червня.

Як повідомив народний депутат Роман Грищук, таке розпорядження надійшло від Департаменту освіти. При цьому, вчителям не доплачують за нічні чергування.

Не забувайте долучатись до нашого Telegram-каналу "Головні новини Києва - 44.ua". Там ми публікуємо ще більше новин, щоб ви завжди були в курсі та нічого не пропустили.

Це правильно. Укриття в школах не під час освітнього процесу повинні бути доступні всім. Але змушувати чергувати в школах вчителів — це пряма рабська праця. Вчителям за це не платять додатково, — написав на своїй сторінці у Facebook.

Грищук додав, що змушувати директорів і вчителів чергувати в укриттях — це використання їхнього службового становища.

Візьміть на додаткову ставку сторожа, залучіть ДФТГ до нічних чергувань або використовуйте Муніципальну варту. Вчителі мають викладати, а не закривати управлінські помилки керівництва Києва, — резюмував він.

На ситуацію вже відреагував і освітній омбудсмен Сергій Горбачов.

У своєму Facebook він написав, що під час дії режиму воєнного стану певні права громадян можуть бути обмежені відповідно до Конституції та чинного законодавства.

Водночас омбудсмен наголосив, що важливо, щоб законні обмеження прав громадян, зумовлені умовами воєнного стану, відбувалися суворо в правовому просторі та з неухильним дотриманням чинного законодавства.

За словами Горбачова, для обслуговування та експлуатації укриттів розпорядники навчальних закладів мають створити формування цивільного захисту і призначити відповідальних осіб. При цьому, за нинішнього законодавства, у навчальних закладах сформувати такий підрозділ неможливо, бо немає необхідних умов і техніки.

Освітній омбудсмен наголосив, що навіть у разі створення такого підрозділу цивільного захисту працівники призначаються на добровільних засадах, тобто певна діяльність можлива лише за згодою працівника.

Є також певний перелік осіб, які можуть бути залучені до цивільного захисту. При цьому, з кожним таким співробітником укладається трудовий контракт.

Водночас під час воєнного стану роботодавець має право перевести працівника на іншу роботу, не обумовлену трудовим договором, без його згоди. Тобто не додати до роботи педагога ще й чергування в укритті, а саме перевести на роботу з оплатою праці за виконану роботу не нижче за середню заробітну плату за попередньою роботою. Переведення має бути оформлене відповідними документами, — додав Горбачов.

Ми повідомляли про те, що вже другій рік поспіль останній дзвоник у школах України та Києва буде проходити в умовах повномасштабної війни. Проте, у 420 школах столиці пролунає останній дзвоник.

Також розповідали, що київська вчителька, яка через скарги батьків була звільнена з займаної посади, зустрівши учня на вулиці, попросила його передати мамі, що ставить за її упокій свічки в церкві.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Новини Києва #новини #чергування #укриття #вчителі #примус #омбудсмен
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...