
Поетичні збірки, що нікого не залишать байдужим
Збірки віршів – книги, що здатні надихати, окрилювати, розривати душу буквально на шматки. Мереживо римованих слів нагадує витончену ювелірну роботу, яку, здається, неможливо повторити. Не дивно, що кожен вірш – це свого роду справжня магія, що під силу далеко не кожному. Безперечно, писати поезії набагато складніше, аніж прозу. Це той випадок, коли дійсно підбирається кожне слово. Можливо, саме тому найбільш вдалі вірші нагадують дорогоцінну прикрасу, в якій усі діаманти перебувають на своїх місцях. Ми й нині перечитуємо книжки улюблених поетів, цитуємо їхні твори коханим та друзям.
Краща поезія – це насамперед золота класика. Саме таким є видання творів Лесі Українки «Поеми, драми, ліричні твори». Хто з нас не чув про цю геніальну поетесу, яка давно стала легендою вітчизняної літератури? З творчістю Лесі Українки ми знайомі ще зі шкільної лави, і дуже часто вона залишається в наших серцях на все життя. Твори для дітей, вірші про кохання, громадянська й філософська лірика… Безперечно, спадок поетеси просто неймовірний. Утім, треба окремо відзначити книжку «Лісова пісня».
Однойменна драма, яка лежить у центрі видання, зачаровує та нікого не залишає байдужим. Написана на потужній фольклорній основі, її неодноразово ставили на сцені, вона завоювала мільйони шанувальників. Цей твір – ніби перенесений на папір стародавній ритуал. Поетичні збірки такого плану справді безсмертні. Варто згадати й творчість Ліни Костенко. Її книжка «Триста поезій» — це цілий всесвіт, оповитий таємничістю й неповторністю. У нього хочеться поринути і заблукати в мерехтінні рим, величності образів, широті піднятих тем. Безсумнівно, усі твори Ліни Костенко по-своєму особливі. Утім, окремо хочеться відзначити видання «Скіфська одіссея. Поема-балада». Воно розповідає читачам пригоди стародавнього світу, коли грек із далекої Ольвії мандрував таємничим незвіданим Дніпром-Борисфеном та відкривав для себе землі загадкової і небезпечної Скіфії. Написана на основі історичного матеріалу, легкою віршованою мовою, ця поема не втрачає своєї популярності й дотепер. Також не можна не згадати творчість Василя Симоненка. Його збірка «Задивляюсь у твої зіниці» — справжній гімн красі, коханню й любові до Батьківщини.
Актуально і без кордонів
Збірки поезії, що належать до зарубіжної класики – особливі книги. Згадаймо видання «Піднебесні пісні». Воно містить українські переклади вишуканої китайської лірики – від стародавніх часів до ХХ століття.

Кожен вірш цієї книги – ціла філософія, що переливається незрівнянними поетичними перлинами. Безперечною класикою є й збірка Вільяма Блейка «Пісні Невинності і Досвіду». Їхня потужна метафоричність може буквально шокувати непідготовленого читача. Також варто звернути увагу на видання «Федеріко Ґарсія Лорка. Вибрані поезії». Світ творчості іспанського поета, химерний і непередбачуваний, обов’язково вразить ваше серце.
Книги з віршами про любов – це завжди дуже чуттєва поезія. Її інтимність нерідко набирає буквально сакрального звучання. Саме так, як у збірці Анни Малігон «Розарій». Ну і, безперечно, така поезія дуже глибока. У такому разі доречно згадати і книжку Сергія «Колоса» Мартинюка «Реп’яхи».