
З рб на Київ у лютому 2022 року рухалась колона з 70 тисяч росіян

На початку повномасштабного вторгнення 70 тисяч російських військових та 7000 бойових машин із 35-ї загальновійськової армії рф зайшли на територію України з боку білорусі.
Про це розповів заступник міністра оборони України генерал-лейтенант Олександр Павлюк.
Не забувайте підписуватись на наш Telegram-канал «Головні новини Києва – 44.ua» та читайте новини Києва, Київщини та України.
За словами заступника міністра оборонного відомства, росіянам вдалося подолати 115 км і досягти своєї мети, але вони повністю використали паливо. Однак дозаправлення техніки росіян не судилося статися завдяки оперативній реакції української армії.
Для подальших наступальних дій на Київ їм потрібно було дозаправлення. Бензовозам з паливом залишилося їхати менш як годину. Але сили опору України звернули увагу на конвой завдовжки 64 км і не допустили його до військ. Тих самих, які були готові оточити Київ, – розповів Павлюк.
Чиновник МО України розповів, що протягом усього шляху в глиб України росіяни постійно стикалися з різними перешкодами: пробки на вузьких дорогах, затоплених водою тощо. Крім того, невеликий підрозділ українських спецпризначенців із 30 осіб виводили з ладу перші три бойові машини, після чого атакували конвой.
Оскільки він [конвой] став довшим і закоркованим, наші військові здійснювали руйнування мостів. У росіян була нечисленна охорона – приблизно 2 тисячі солдатів. І вони так і не змогли прорватися крізь перешкоди, створені Силами оборони, – згадує Павлюк.
Як зазначив заступник міністра оборони, логістика окупантів перебувала у такому стані всюди. При цьому дії та маневри Сил оборони України, навпаки, удосконалювалися з кожним разом.
Раніше ми повідомляли, що у підрозділах угруповання сил та засобів оборони Києва створюють мобільні вогневі групи. Це необхідно на випадок повторних повітряних атак росіян.
Також писали про те, що угруповання сил і засобів оборони Києва продовжує системну підготовку до захисту північного кордону. Бійці провели тренування поблизу ділянки кордону з Республікою Білорусь.