
Заповнюваність офісів у Києві зменшилася до 83%

У 2022 році ринок київської офісної нерухомості увійшов у кризовий цикл. Вакантність професійних офісних центрів (A і B класу) у столиці зросла до 17%, й активізувалися переговори щодо перегляду умов оренди.
Про це йдеться в дослідженні Colliers Ukraine, що є в розпорядженні Forbes.
Не забувайте підписуватись та читати новини на нашому Telegram-каналі «Головні новини Києва – 44.ua».
Ринок київської офісної нерухомості знаходиться в кризовому стані. У 2022 році девелопмент офісної нерухомості сповільнився, однак не зупинився. У Києві в експлуатацію було введено 52 000 кв. м – друга черга бізнес-центру «Градієнт» і корпус B6 у Unit.City. У 2021 році було введено 155 000 кв. м офісних приміщень.
Під час великої війни в Києві у попиті – якісні офісні приміщення з ремонтом та можливістю змінювати терміни й вартість оренди. Важливі для орендарів фактори – наявність облаштованого укриття, безперебійний інтернет та енергозабезпечення, – зазначається в дослідженні.
Орендарі та орендодавці активізували переговори щодо перегляду умов на період воєнного стану в Україні. Орендні ставки знизилися на 10–15% у порівнянні з початком 2022 року. Але реальні ставки – ще нижчі, через знижки та інші пільгові умови, що надаються власниками бізнес-центрів орендарям.
Загальноринковий рівень вакантності в Києві підвищився з 11,5% у 2021 році до 17% станом на початок грудня 2022-го. Востаннє такий показник був у 2015-му.
Ми також писали раніше про те, що у Києві значно знизилась відвідуваність у торговельних центрах. Для порівняння кількість відвідувачів знизилась із 506 осіб на 1000 кв. м на початку 2022 року до 362 осіб на початку 2023 року.
Крім того, повідомляли, що аналітики застосунку для пошуку нерухомості Bird порівняли ціни на оренду квартир у двох найбільших містах і були вражені результатами. Виявилося, що ціни у Львові на оренду житла значно перевищують столичні.