
Як утеплити квартиру без зайвих витрат: 8 порад
Хоча зими в нас стають теплішими, у будинках все одно буває холодно. Іноді не допомагають навіть увімкнені електричні обігрівачі. Це може означати, що десь у кімнатах є отвори чи щілини, через які виходить тепло й проникає вуличний холод. Як можна утеплити своє житло без зайвих витрат — дізнайтеся з нашої статті.
1. Штори та жалюзі
Якщо ваші вікна виходять на південь або на схід, розсувайте вранці штори та жалюзі. Вранішнє сонце зігріє ваше житло.
Ввечері, навпаки, закривайте вікна щільніше, бо після заходу сонця вони стають головним шляхом для виходу тепла. На ніч можна закрити їх товстою ковдрою або пледом. Щоб вам було комфортніше заснути, увімкніть на 15-20 хвилин дуйчик-обігрівач.
2. Щілини
На підвіконнях бувають щілини, через які поступає холодне повітря. Їх дуже легко позбутися. У будівельних магазинах продають різноманітні суміші, монтажну піну або легкі у використанні гелі. З їх допомогою можна закласти щілини будь-якого розміру за лічені хвилини.
3. Пакувальна плівка з пухирцями
Використовуйте пакувальну плівку з пухирцями. Вона має неабиякі ізоляційні властивості. З нею кількість тепловтрат зменшується на 50%.
Плівку треба наклеїти на скло. Вам не знадобиться клей, і вам не треба непокоїтися, як потім відмити вікна: плівка добре тримається на звичайній воді. Щоб створити захисний шар, треба вирізати відповідний за розміром шматок, рівномірно намочити скло та притиснути плівку до скла.
4. Килими
Не марно наші дідусі та бабусі полюбляли килими: це не тільки естетичне задоволення, але й гарні утеплювачі. Килими можна стелити на підлогу або вішати на стіну. Цей спосіб утеплення дуже доречний для квартир на першому поверсі, для приватних будинків або для прохолодних кутових кімнат. Обовʼязково вішайте килим у кімнату, стіна якої є також стіною під’їзду.
5. Алюмінієва фольга
Відбивач, зроблений з фольги та картону та встановлений за батареєю, сприяє зменшенню втрат тепла.
6. Перекриття димоходу
Якщо ви живете в приватному будинку з піччю або каміном, який не використовуєте, перевірте, чи закритий димохід. Через цей отвір можливий вихід великої кількості тепла.
Тимчасове перекриття димоходу можна зробити за допомогою надувного мішка з целофану.
7. Теплий одяг
Не треба розраховувати виключно на централізоване або місцеве опалення. Якщо на вулиці мінусова температура, одягайтесь відповідно, хоч ви й вдома. Мʼякий теплий светр і флісові штани не будуть сковувати рухи й дозволять відчувати себе комфортно незалежно від температури повітря за вікном.
8. Гумова грілка
Раніше цей спосіб зігрівання був досить популярним, але зараз його незаслужено забувають. І даремно: грілка з гарячою водою в ліжку — це дуже приємно. Вам буде легко засинати з відчуттям тепла й комфорту.