ТОП-7 неймовірних парків Києва, які варто відвідати восени
Затяжні блекаути та прохолодна погода не привід весь час сидіти вдома. Прогулянка - це змога розслабитись, перезавантажитись та відновитися після стресу чи негативних емоцій.
Журналісти 44. ua розповідають, де найкраще погуляти на свіжому повітрі в останній місяць осені.
Парк Наталка
Гарні річкові пейзажі, зручні альтанки, кілька сучасних дитячих майданчиків, доглянуті газони, спортивні об'єкти привертають увагу до цього місця десятки тисяч киян та гостей міста. Наразі парк "Наталка" позиціонується як зразок паркового мистецтва європейського рівня.
Сюди приїжджають відпочиваючі з дітьми, компаніями з метою в умовах міста насолодитися видами, що відкриваються, приємною атмосферою, красою зелених насаджень і водною гладдю.
Втім, так було не завжди. Ще в 2015 році на цьому місці було пустище, яке за документами не було парком, а місцеві жителі вечорами обходили його стороною – темні зарості облюбували не надто спокійні компанії, і лише власники великих собак могли вибиратися туди на вечірні прогулянки.
Наразі тут зона відпочинку з сучасним дизайном, всією необхідною інфраструктурою, дитячими та спортивними майданчиками. Дерева і клумби облаштовані автоматичним поливом з водозабором з Дніпра. Центральна алея прикрашена зонами для паркових скульптур.
Парк КПІ
Це гарне місце, популярне серед жителів міста завдяки зручному розташуванню, великій території та затишній атмосфері.
Парк знаходиться в центрі міста, на проспекті Перемоги, за три хвилини ходьби від станції метро «Політехнічний інститут». Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут» – найбільший університет України. І один з найпрестижніших. Він був заснований у 1989 році; парк з’явився на декілька років пізніше.
ПЙого площа становить майже 14 га. У Політехнічному парку Києва переважають листяні дерева: бук, липа, каштан, а також екзотичне для України дерево гінкго або цукровий клен. Є й хвойні види.
Тут стоять нові лавки, хороше освітлення, діє система поливу. Коли ходиш цими стежками й алеями в популярному парку Києва, здається, що потрапив у школу чарівників «Хогвартс». Тут зручно гуляти пішки й кататися на велосипеді. Парк обладнаний спортивними майданчиками. А також на території парку є багато птахів і майже ручних білок.
Маріїнський парк
Маріїнський парк у Києві по праву вважається одним з найстаріших парків столиці України. Разом з Хрещатим парком вони складають Паркове кільце Києва — один з найпопулярніших екскурсійних маршрутів. Маріїнський парк, як і деякі інші парки Києва, розташований уздовж Дніпровських пагорбів, його головний вхід знаходиться навпроти будівлі Верховної Ради України. Територія парку становить близько 10 га землі, тут ростуть липи, клени, каштани, інші види дерев і чагарників. Парк спланований в англійському стилі, і являє собою унікальний пам’ятник садово-паркового мистецтва.
Самим романтичним місцем Києва вважається Міст закоханих — парковий міст, що з’єднує Маріїнський та Хрещатий парки. Закохані парочки і молодята залишають тут на щастя замочки, стрічки і серветки, зав’язані на вузлик, на знак любові і надії на те, що вони завжди будуть разом.
Маріїнський парк— це одне з найкрасивіших місць Києва, і на даний час являється пам’яткою садово-паркового мистецтва.
Парк Кіото
Парк Кіото був закладений в знак дружніх відносин відразу після підписання договору про співпрацю та розвиток міст Києва та Кіото в 1972 році.
Архітектори намагалися максимально зберегти зовнішність і символіку, які притаманні японським скверів. Там можна побачити камінь почесного сидіння, камінь печерного виду, камінь-охоронець, камінь місячної тіні
Сквер розділено на декілька окремих зон, які плавно переходять одна в одну. Тут можна побачити славнозвісний японський «сад каменів», де кожен валун має своє окреме значення і філософське трактування, ставки та водоспади, до яких ведуть вимощені бруківкою алеї та дерев'яні містки. Щодо флори, тут є ірисові зарослі, різноманітні хвойні породи дерев, поширені у Японії. Також у «Кіото» висаджено одну з головних прикрас, без яких важко уявити східний парк, – дерева сакури. Алея із 360 ніжних японських вишень, котра простягається майже на кілометр, є найдовшою в Україні. Головною перлиною парку є подарована японцями автентична гранітна пагода, а якщо бути більш точним – дзенська ступа – заввишки у 5 метрів.
Хрещатий парк
Цей парк заснували всередині ХVІІІ століття як частину Міського саду за наказом імператриці Єлизавети над Дніпром поряд із Європейською площею. Його колишні назви: Царський, Купецький, Пролетарський та Піонерський. У 1882 році тут відкрили будинок Купецького зібрання (нині будівля Національної філармонії України) і довгий час на його честь називали й парк.
У 1970-х роках звели 2 перші башти Київського водогону, де нині розташований Водно-інформаційний центр (Музей води). У 2005 році в парку побудували будівлю у вигляді казкового замку, у якій базується найстаріший ляльковий театр України з низкою скульптурних зображень казкових героїв. У парку розміщено альтанку, скульптури «Закохані Луї́джі й Мокри́на», «Дерево Бажань», а також пам’ятник жабі, що їсть монети, з несподіваним для відпочивальників сюрпризом.
Парк Шевченка
Парк Шевченка розташований у периметрі між вулицями Терещенківської, Льва Толстого, Володимирської та бульваром Тараса Шевченка.
Парк Шевченка - один з найпопулярніших парків Києва, він розташований в центрі міста навпроти "червоного" корпусу Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Композиційним центром зеленого куточка є пам’ятник Кобзарю. Парк компактний, але при цьому насичений різними інсталяціями як старими, так і сучасними. Крім того, тут є дитячий майданчик, фонтани і бювет. Історія парку дуже незвичайна і пов'язана з будівництвом Університету Святого Володимира.
Голосіївський парк
Голосіївський парк імені Максима Рильського у Києві – це чудове місце, де можна спостерігати за первозданною природою, адже тут є рештки лісу, який раніше оточував столицю. Закладений він 1957 року. Головною родзинкою парку є каскад із чотирьох озер, які простягаються вздовж річки Горіхуватки.
1964 року парк назвали на честь відомого українського поета, перекладача, автора вірша про мову, який, мабуть, кожен учив у школі («Як парость виноградної лози плекайте мову») – Максима Рильського. У його творчому доробку є поетична збірка «Голосіївська осінь», видана 1959 року. Біля головного входу стоїть пам'ятник Рильському, також у парку є музей, присвячений поету. Розташований він у будинку, де Максим Тадейович прожив близько 10 років.
Також вас може зацікавити: "Замок Річарда", Замкова гора, Будинок із химерами: історія найзагадковіших місць Києва