• Головна
  • Наступ на Київ з Білорусі: чи піде лукашенко неприхованою війною проти України
09:05, 9 листопада 2022 р.

Наступ на Київ з Білорусі: чи піде лукашенко неприхованою війною проти України

Наступ на Київ з Білорусі: чи піде лукашенко неприхованою війною проти України

Невизнаний президент РБ лукашенко втягнув свою державу у війну проти України, перетворивши Білорусь на плацдарм для російських окупантів. З першого дня війни з території РБ на українські міста та села летять ракети та дрони. У той же час серед білоруського суспільства виник партизанський і волонтерський рух, працює аматорська розвідка професійного рівня, а білоруські військові не горять бажанням загинути на українській землі.

Нещодавно самопроголошений президент РБ звинуватив Київ, Литву та Польщу у підготовці ударів по Білорусі та підготовці бойовиків до скоєння терактів на білоруській території та оголосив про домовленість із путіним розгорнути регіональне угруповання військ Союзної держави. За словами лукашенка, до його країни прибуде не одна тисяча російських солдатів. При цьому з повітряного простору Білорусі російські літаки продовжують обстрілювати українські міста, а з білоруської території запускаються ракети та дрони-камікадзе.

Президент Білорусі лукашенко

Президент Білорусі лукашенко

Очорняючи Україну, лукашенко ніби обґрунтовує необхідність майбутньої участі білорусів у російському наступі. Звісно ж, такі заяви тривожать українське суспільство, а також наше військове та політичне керівництво. Що про це думають експерти, політики та військові? Та чи наважиться самопроголошений президент піти у наступ на Київ?

Чи дійсно є загроза повторного наступу окупаційних військ з боку Білорусі?

За даними британської розвідки, загроза нападу з боку Білорусі мінімальна, бо росія навряд чи перекинула в республіку достатню для наступу на Україну кількість військ, а сам лукашенко на наступ не здатний.

Вважається, що погрозами про розгортання 70 тисяч білоруських та 15 тисяч російських військ намагаються відтягнути українські сили з Півдня та Донбасу, де наразі точаться жорсткі бої.

Президент Білорусі лукашенко

Президент Білорусі лукашенко

Ми маємо Telegram-канал «Головні новини Києва – 44.ua». Долучайтесь та читайте, щоб бути в курсі всіх новин Києві, регіону та України та нічого не пропустити.

Натомість у Генеральному штабі ЗСУ наголосили, що загроза відновлення наступу рф із залученням армії рб на північному фронті зростає. Цього разу напрямок наступу може бути змінений на захід білорусько-українського кордону для перерізання основних логістичних артерій постачання озброєння та військової техніки Україні від країн партнерів. Простіше кажучи, піти у сторону Заходу.

Аналітики американського Інституту вивчення війни вважають, що попри заяви лукашенка про розгортання регіонального угруповання військ Союзної держави, малоймовірно, що російські та білоруські сили атакують Україну з півночі.  Хоча путін зацікавлений в активній участі Білорусі в російсько-українській війні, лукашенко, незважаючи на войовничу риторику, всіляко намагається уникнути безпосередньої участі білоруської армії у вторгненні.

Чи є загроза нападу з Білорусі

Чи є загроза нападу з Білорусі

Як зазначив російський політолог Аббас Галлямов, лукашенко зумів протистояти тискові путіна й не вступити у війну в перші дні спецоперації, коли здавалося, що капітуляція України близька.

Вплутуватися у завідомо програшну війну цьому хитрюзі зовсім ні до чого, - написав політолог.

А от сам невизнаний президент лукашенко стверджує, що Білорусь ні з ким не збирається воювати, бо війна країні не потрібна. А тим часом в РБ триває розгортання підрозділів зс рф, триває прихована мобілізація, а територія країни надається росіянам для запуску ракет та дронів.

Чи є загроза нападу з Білорусі, Сайт Президента Республики Беларусь

Чи є загроза нападу з Білорусі, Сайт Президента Республики Беларусь

За словами начальника ГУР МО України Кирила Буданова, наразі в Білорусі перебувають близько 6 тисяч військових країни-терориста. Про це очільник ГУР МО заявив в інтерв'ю виданню The War Zone. За його словами, путін хоче відрізати Україні лінії поставок із заходу. Але угруповання росіян у Білорусі незначне. До того ж воно обмежене в системах важкого озброєння, а близько 80% військовослужбовців — це мобілізований персонал.

Так що можу сказати, що на нинішньому етапі загрози вторгнення з Білорусі немає, - зазначив Буданов.

Водночас він зазначив, що ситуація може змінитися, коли росія втратить Херсон. Тоді частину військових із півдня України перекинуть до Білорусі.

Заступник начальника Генштабу Олексій Громов зазначив, що оборонні позиції створюються не лише в межах Києва.

Оборонні позиції створюються в тих містах, звідки ми зазнаємо спроб противника дещо посилити ситуацію, – сказав він.

Крім того, він сказав, що формування ударного угруповання для нападу на Україну з Білорусі потрібно щонайменше 2-3 місяці.

Військовий експерт Олег Ждановоцінює ймовірність втручання Білорусі у війну в 50% і вважає, що путін буде робити все, щоб змусити лукашенко вступити у війну. Він відмітив, що з одного боку Лукашенко віддає боєприпаси зі складів у росію та частину техніки - і це може бути свідченням того, що він не збирається вступати у війну. А з іншого боку він назбирав 35 тисяч людей, які хочуть мобілізуватися, і зараз з ними будуть проводитися навчання.

Чи є загроза нападу з Білорусі

Чи є загроза нападу з Білорусі

Білорусь - вже є повноцінним учасником цієї війни, бо надала військову інфраструктуру росії для нападу на Україну. Те, в що впирається Лукашенко — це єдине, що незалучене у цій війні — це збройні сили Білорусі. Путіну важливий цей крок, бо він відкриває другий фронт, а Україна буде змушена відтягувати частину сил зі Східного напрямку. Другим завданням збройних сил Білорусі може бути намагання просуватися вздовж західного кордону України та Польщі з метою перерізання шляхів постачання західної військової допомоги. Але антивоєнні настрої в білоруському суспільстві набагато більші ніж в російському, і це може спричинити громадянський вибух. Тому Лукашенко намагається опиратися, — розповів Олег Жданов.

На думку директора Інституту трансформації суспільства, політолога та економіста Олега Соскіна, піти в наступ на Україну Білорусь може після звільнення українською армією Херсона.

Коли піднімуться ставки, коли Україна звільнить Херсон, путін накаже лукашенку почати наносити удари по Україні з Півночі. Мета путіна - створити єдине угрупування з Білоруссю: рішення про це ухвалено, про створення об’єднаних сил військових. Десь щоб було 120 тисяч осіб до кінця лютого 2023 року. У тому, що воно піде, навіть немає сумнівів. Але питання — куди піде це угруповання — у Польщу, Литву, Латвію — ось питання, - сказав політолог.

Директор New Geopolitics Research Network Михайло Самусь вважає, що главі правлячого білоруського режиму олександру лукашенку доведеться вести військову операцію самостійно, якщо він зважиться напасти на Україну, бо армія рф не зможе йому допомогти.

Чи є загроза нападу з Білорусі

Чи є загроза нападу з Білорусі

Якщо лукашенко таке зробить, то це, знову ж таки, буде найбільш ідіотське рішення з його боку. Ми скоротили і стабілізували фронт на півночі. Якщо зараз починає напад лукашенко, то він уже не може атакувати з росіянами, бо він фактично відрізаний від російських угруповань, - сказав експерт.

За його словами, білоруській армії доведеться проводити окрему військову операцію, а росіяни будуть перекидати власні сили з інших напрямків, що ослабить фронт.

Вони, наприклад, починають десь знімати свої війська і перекидають їх знову в Київську область? Для них це, знову ж таки, буде крах, тому що ми вдаримо по Маріуполю, заходимо в Донецьк, заходимо в Луганськ і знищуємо їх під Києвом, - вважає Самусь.

Експерт пояснив, що білоруська армія має мало бойового досвіду. Близько 10-15 тисяч солдатів мають лише теоретичні знання і не можуть воювати. Це дає велику перевагу ЗСУ.

Чи є загроза нападу з Білорусі

Чи є загроза нападу з Білорусі

На сьогоднішній день живої сили на полігонах зафіксовано вже понад 6 тисяч чоловік, понад 80% з яких – мобілізовані, які дуже погано підготовлені. Окрім них є ще розбита під Харковом Таманська дивізія. Станом на зараз не сформовані сили для наступу на жодному з напрямків Заходу, Центру та Півночі України. Але в їх плани входить збільшення чисельності військових рф до 10 тисяч, сама ж активність перекидання дещо зросла.

У той же час Головне управління розвідки повідомило, що між військовими білорусі та росії посилюються конфлікти. За даними української розвідки, численні конфліктні ситуації між військовими 2-х країн пов'язані із зневажливим ставленням російських солдатів до білорусів. Зокрема з використанням принижень на основі етнічних характеристик. При цьому військова поліція рб не може стримувати такої поведінки росіян. Кількість конфліктних ситуацій стрімко зростає. Це призводить до неконтрольованої ескалації напруги у білорусі.

Стосовно самих білорусів, то дуже мала частина білорусів вступила до російської армії. Секретар Ради нацбезпеки й оборони України каже, що протягом останніх днів росія стягує все більше військ та техніки до українсько-білоруського кордону. Але наші військові заспокоюють, що ситуацію відстежують та працюють над надійним прикриттям кордонів та готові реагувати на будь-які загрози з півночі.

Отож, хочемо підсумувати. Зараз уряд рф жене в Білорусь мобілізованих: вони погано підготовлені, зі старими зразками зброї, амуніцію купують за власний рахунок та й ту відбирають інші військові. І навіть, якщо вони захочуть спробувати піти до кордонів, то нагадаємо вам, що 24 лютого з півночі було вторгнення сотні ворожих гвинтокрилів, літаків, однієї важкої техніки кілька тисяч одиниць та живої сили в 130 тисяч регулярної армії, але в результаті майже всіх розбили за 10-15 тижнів. І при цьому область не була така укріплена, як зараз. Скільки протримаються ця «об’єднана армія», як ви вважаєте?

Також хочемо зауважити, що лукашенко та його режим не представляють народу Білорусі. Вони утримали владу за підтримки режиму путіна, утопивши країну в крові та назавжди покалічивши десятки тисяч людей. Звичайним білорусам тоді і зараз ніде взяти собі зброю, щоб прямо боротися з окупантами, але за півтора року своєї партизанської боротьби вони навчилися багато чому, чим щосили намагаються як допомогти Україні, так і завершити розпочате в серпні 2020 року.

Нагадаємо, ми раніше писали про те, чи натисне путін «ядерну кнопку», а якщо це все ж таки станеться, то які наслідки чекатимуть Україну та її народ і що про це думають воєнні експерти, посадовці та політики.

Окрім того, розповідали про те, що українські захисники продовжують вдосконалювати систему інженерного обладнання та зведення фортифікаційних споруд навколо столиці.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Новини Києва #новини #всі новини #напад РБ #лукашенко #президент #війна #армія
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...