
Як вибрати міжкімнатні двері
Міжкімнатні двері – це не лише важлива функціональна частина нашого будинку, але ще й предмет інтер'єру, який може додати візуальної краси та навіть зайвих метрів до приміщення. Двері - це наш комфорт, за допомогою них ми можемо захиститися від усіх, щоб побути наодинці із самими собою!
У чому відмінності дверних полотен? Які бувають покриття дверей? Чи варто брати двері-гармошку? Що таке фільонка? І нарешті, як підібрати одночасно якісні та красиві двері? Про це розповімо у нашій статті.
Матеріал основи
Міцність та зносостійкість міжкімнатних дверей залежить від матеріалу полотна (основи). Як правило, для полотна використовують масив дерева, ДСП, МДФ, ПВХ, ХДФ чи скло.
Двері з масиву дерева - найміцніший і довговічніший варіант. Їх виробляють із дуба, бука, горіха, сосни, ялини або модрини. Ексклюзивні моделі роблять із червоного дерева. Двері з масиву мають гарну звукоізоляцію за рахунок високої густини.
До недоліків відносять чутливість до перепадів вологості (не варто монтувати такі двері у ванній кімнаті), велику вагу (враховуйте це при підборі петель), високу вартість.
ДСП — плита із стружок дерев малоцінних порід, що пояснює їхню невисоку вартість. Двері з ДСП легко обробляються, тому для них можна використовувати будь-яку фурнітуру. Також цей матеріал витримує перепади вологості, що дає змогу ставити виготовлені з нього двері в санвузлах.
Основні недоліки: недовговічність (невисока щільність та неоднорідність структури) та неекологічність (стружки та тирса обробляються синтетичними смолами).
МДФ - вдосконалена ДСП, для виготовлення якої використовуються стружка та тирса, подрібнені до стану деревних волокон. За рахунок цього при пресуванні плити МДФ виходять щільними, однорідними структурою.
Двері з МДФ мають хорошу звукоізоляцію, тримають температурні та вологі перепади. Для їхньої обробки, на відміну від ДСП, не використовуються синтетичні смоли, тому матеріал ще й екологічний.
ХДФ це МДФ високої міцності, яка досягається за рахунок ще більшої щільності матеріалу. В іншому характеристики МДФ та ХДФ збігаються.

ПВХ розшифровується як полівінілхлорид. Двері з нього міцні, вологостійкі, мають естетичний вигляд і витримують перепади температур. Вони не розсихаються та коштують недорого. Однак звукоізоляція біля дверей із ПВХ слабка.
Скло - матеріал крихкий, але двері з нього міцні, за рахунок особливого виробництва та загартування матеріалу. Скляні двері стійкі до вологи та температур, тому їх встановлюють у санвузлах та парилках. Також їх часто використовують для приміщень малої площі, оскільки візуально збільшують простір.
До мінусів відносять складний монтаж, слабку звукоізоляцію та легку забруднюваність. Такі двері доведеться частіше мити!
Покриття дверей
Для покращення характеристик та зовнішнього вигляду полотно (основу) покривають різними матеріалами. Один із найбюджетніших і найпоширеніших — ПВХ-плівка . Вона захищає двері від вологи, перепадів температур та механічних пошкоджень. Плівку можна використовувати для точкового декорування дверей. Ще один незаперечний плюс - проста реставрація дверей за допомогою тієї ж ПВХ-плівки. Головне підібрати в колір та тон!
Екошпон - покриття, виготовлене з дуже тонких деревних волокон і спеціального полімерного складу. Завдяки цьому складу двері мають високу вологостійкість і зносостійкість.
За дверима легко доглядати: навіть просто вологою ганчіркою можна забрати забруднення. На вигляд цей матеріал нагадує натуральне дерево.
Лайфхак: для дверей з екошпону краще використовувати засіб для чищення без лугу.
3D-Graf - вдосконалений екошпон підвищеної міцності. Завдяки 3D-ефекту він майже не відрізняється від натурального дерева. Цей матеріал міцний, має високу зносостійкість і стійкість до механічних пошкоджень і перепадів температур.

Емальовані двері стійкі до перепадів температур та вологості. Їх легко доглядати. Якісна емаль є безпечною для людини. Але це покриття має суттєвий мінус — воно погано чинить опір механічним пошкодженням.
Лакофарбові покриття наносяться на дерев'яну основу дверей кілька шарів. Лак може бути прозорим чи кольоровим. Таке покриття захищає основу від вологих та температурних впливів.
Лайфхак: перш ніж наносити лак на двері, зробіть шар ґрунтовки. Для цього розбавте лак розчинником, який вказаний на банці. Так, щоб вміст розчинника не перевищував 10% від загального обсягу. Така ґрунтовка проникає в пори дерева, тим самим збільшуючи зчеплення лакофарбового покриття, а значить і термін служби самих дверей.
Ламіноване покриття робиться на основі паперу, який покривають спеціальними смолами. Таке покриття захистить двері від пари та вологості. Основний мінус - легко дряпається.
Фініш-плівка - це матеріал на основі паперу, покритий смолами та лаком. Вона захищає двері від вологи, перепаду температур та механічних пошкоджень. Коштує дешевше, ніж багато інших покриттів, має безліч варіантів дизайну.
Високий глянець - це ідеально гладке покриття. Такий ефект досягається за допомогою різних покриттів: емаль, лак, ПВХ. Головна його перевага – універсальність в інтер'єрі. Він підійде під будь-яку атмосферу.
Також цей варіант хороший, якщо потрібно візуально збільшити простір, а скляні двері ви купувати не хочете. Але за глянсовою поверхнею потрібно ретельніше доглядати: вона легко мажеться.
Відкривання
За способом відкривання дверей бувають: розсувні, розпашні, гармошкою і ті що гойдаються. Класичний варіант, до якого всі звикли і який можна зустріти в 90% квартир – розпашні двері. Їх виготовляють із різноманітних матеріалів та будь-якого дизайну. Бувають бюджетні та ексклюзивні моделі. Також, що до дверей легко підібрати фурнітуру.
Там, де потрібно заощаджувати кожен сантиметр, використовують розсувні двері. Для відкриття таких дверей не потрібний вільний простір кімнати, але необхідно достатнє місце для зсуву на стіні. Перед встановленням розсувних дверей потрібно підготувати стіну, щоб не було виступі. За фурнітурою необхідний контроль та догляд, у деяких випадках мастило, щоб двері не заїдали.

Двері-гармошка по конструкції нагадують ширми для підлоги, за якими переодягаються дами в історичних фільмах. Їхня основна перевага — компактність.
До недоліків відносять невисоку міцність дверей-гармошок, що обумовлено великою кількістю елементів, що складаються. У таких дверей погана звукоізоляція, вони пропускають запахи і відчиняються зі звуком!
Двері що гойдаються, увага, відкриваються в обидві сторони! Але за зручністю ховається складність: двері клопітні в експлуатації, встановленні та регулюванні.
Лайфхак: щоб зрозуміти, в який бік відчиняються двері, потрібно подивитися, з якого боку у неї петлі, коли ви тягнете двері на себе. Двостулкові двері найчастіше відчиняються симетрично.
Конструктивні особливості: стулки та каркас
Від пристрою та конструкції дверей залежить зручність, надійність та звукоізоляція. За кількістю полотен (створок) двері бувають одно -і двостулковими . Перші – класичний безпрограшний варіант. Другі розраховані на великі отвори. Зручні, коли потрібно вносити великогабаритні меблі чи техніку.
За конструктивними особливостями двері поділяються на:
- щитові, або каркасні, виготовляються з дерев'яного каркасу, найчастіше із сосни. Порожнечі між його елементами заповнюються стільниковим конструкцією або легким ізоляційним матеріалом. При необхідності можна вирізати отвір скляної вставки. Цей отвір зміцнюється додатково, як місце, де встановлюється дверна ручка;
- фільончасті, в них порожнечі каркаса заповнюються фільонками - спеціальними дощечками, зазвичай прикрашеними різьбленням. У таких дверей міцність вища, ніж у щитової, а також краще звукоізоляція;
- царгові, у яких порожнечі заповнюються царгами — горизонтальними дерев'яними дощечками, які у багатьох моделях чергуються зі склом. Ця конструкція міцна та надійна, стійка до деформацій, але досить важка;
- погонажні, каркас яких є дві бічні вертикальні широкі рейки, між якими вставлено скло або непрозорі фільонки. Ці двері відмінно виглядають, вони досить міцні, але при цьому мають погану звукоізоляцію.
Лайфхак: щоб двері не псували стіну, встановіть підлоговий або настінний обмежувач.
Дизайн: колір та стиль
Міжкімнатні двері - це «одяг інтер'єру», по якому зустрічають кімнату і від якої залежить перше враження. Якщо всі міжкімнатні двері у вас в квартирі виходять в один коридор, можна придбати однакові для кожної кімнати, що додасть закінчений образ холу.

Світлі двері (бежеві, білі , пісочні і т.д.) допоможуть візуально збільшити кімнату, якщо будуть тон стіни. Вони підходять для будь-якого інтер'єру та заспокійливо діють на психіку. Темні двері мають велику популярність, тому що відмінно підходять для сучасних інтер'єрів. Для маленьких кімнат краще не купувати темні двері: вона візуально зменшить приміщення.
До будь-якого інтер'єру підійдуть класичні двері «під дерево» . Особливо гармонійно такі двері виглядатимуть у квартирах, оформлених в екостилі.
Двері яскравих та нестандартних кольорів потрібно підбирати обережно. Найкраще під колір меблів чи підлоги. Або, якщо колір кімнати чорний або білий, можна зіграти на контрасті.
Скляні або сріблясті двері підійдуть для кімнат у стилі «хай-тек». Їх можна поєднувати із елементами декору в кімнаті. Такі двері допоможуть створити у кімнаті відчуття волі.
У нашому каталозі любителі традиційних інтер'єрів завжди зможуть знайти двері в класичному стилі . Вони мають строгу прямокутну форму та скромні прикраси у вигляді непримітного різьблення. Як правило, їх виготовляють із натурального дерева та не фарбують, а лише підкреслюють натуральну красу.
Для любителів розкоші стилю бароко виготовляються двері із великою кількістю прикрас, різьблення, позолочених елементів. Часто у такому стилі роблять двостулкові двері.
Модерн – це політ фантазії. Двері в цьому стилі завжди яскраві та оригінальні, часто мають малюнок з великою кількістю звивистих ліній або яскраві вставки.
Для еко-стилю є два відмінні варіанти дверей. Перший – двері з натурального дерева, що мають малюнки сучків та деревних кілець. Другий – скляні двері, особливо з малюнком на природну тематику.
Буває, що у дверях використовуються дзеркальні вставки . Найкраще таке рішення виглядає у невеликих кімнатах, т.к. візуально її розширює.
Багато виробників об'єднують схожі за стилем та оформленням двері в колекції . Такий підхід допомагає покупцеві знайти модель таку ж, але з перламутровими гудзиками.
Висновки

Отже, для вибору міжкімнатних дверей:
- Визначтеся з матеріалом основи. Масив дерева, ДСП, МДФ, ХДФ або скло - кожен вид має свої переваги та недоліки.
- Виберіть покриття дверей. Покриття дає двері додатковий захист та покращує її зовнішній вигляд.
- Враховуйте спосіб відкривання та конструктивні особливості дверей.
- Не забувайте про дизайн. Двері – не тільки функціональна частина будинку, а й елемент інтер'єру, який завжди на увазі.
Американська співачка Келлі Кларксон якось сказала: "не важливо, скільки дверей зачиниться перед твоїм носом - пам'ятай, що є одна, яка призначена спеціально для тебе". Тепер ви знаєте, як знайти ті самі двері. Успіхів!
Також у Торговій Мережі #Zavod Parketu ви можете придбати різні види покриття до підлоги, зокрема ламінат. Також у нашому блозі ви знайдете багато корисних статей, які дозволять, зрозуміти що краще для ваших потреб, Паркетна дошка чи Ламінат.