Визначатимуть за дипломом: кому з жінок треба стати на військовий облік до 1 жовтня
Жінки, які отримали професійну освіту за відповідним фахом, повинні стати на військовий облік до 1 жовтня. Їх визначатимуть за дипломом.
Про це під час брифінгу повідомив народний депутат, член Комітету ВРУ з питань нацбезпеки, оборони та розвідки Федір Веніславський.
Він підкреслив, що військовозобов’язаними є не ті жінки, що працюють за спеціальністю, а які мають відповідний диплом про освіту.
Йдеться про жінок, які здобули професійну освіту за відповідним фахом. Тобто це не ті, які працюють не за спеціальністю, а ті, які мають відповідний документ, який підтверджує їхній рівень кваліфікації, - пояснив Веніславський.
Так, на військовий облік повинні стати жінки, які мають військово-облікові спеціальності, а також тих професій, в яких може виникнути потреба Збройних сил. А саме: працівники медичної сфери, сфери харчування і технологій приготування харчової продукції, професії, пов’язані із засобами зв’язку чи з інформативними технологіями тощо.
Якщо жінки зазначених професій не стануть на військовий облік до 1 жовтня, їх поки що не каратимуть. Втім, у подальшому за систематичне ухилення від військового обліку можуть застосовувати примусові заходи.
Нагадаємо, що Генштаб вніс зміни до Переліку спеціальностей та професій, споріднених з відповідними військово-обліковими спеціальностями. Станом на 18 серпня в переліку Міністерства оборони України сім основних професій і 14 спеціальностей, які зобов'язують жінок стати на військовий облік.
Раніше в ЗСУ запевняли, що братимуть на військовий облік військовозобов’язаних жінок лише за їхньою згодою. Також пропонувалося розпочати проведення заходів із включення жінок до військового обліку не раніше ніж через місяць після завершення особливого періоду в державі.
З 1 жовтня на військовий облік зобов’язані стати представниці таких спеціальностей:
- Хімія, хімічні технології та інженерія, біологія.
- Телекомунікації та радіотехніка.
- Інженерія програмного забезпечення, комп’ютерні науки, інформаційні системи та технології, комп’ютерна інженерія, системний аналіз, кібербезпека, мікро- та наносистемна техніка, автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології.
- Метрологія та інформаційно-вимірювальна техніка.
- Науки про Землю, географія, фізика та астрономія.
- Харчові технології, технологія виробництва і переробки продукції тваринництва.
- Забезпечення військ, озброєння та військова техніка, технології легкої промисловості.
- Фізична терапія, ерготерапія, медична та психологічна реабілітація, громадське здоров’я, фізична реабілітація, промислова фармація, санітарія та експертиза.
- Стоматологія, медицина, медсестринство, фармація, технології медичної діагностики та лікування. Біомедична інженерія, біотехнології та біоінженерія.
- Ветеринарна медицина, ветеринарна гігієна.
- Облік і оподаткування, маркетинг, менеджмент, підприємництво, економіка, фінанси, банківська справа та страхування.
- Видавництво та поліграфія.
- Психологія, соціальна робота, соціальне забезпечення.
Вас також може зацікавити: в ЗСУ розповіли, чому окупанти більше не пройдуть в Київському напрямку.
На Київщині Збройні Сили України побудували надійні рубежі оборони
Головні новини Києва - 44.ua у Телеграмі: актуальні та превірені новини столиці та України для тих, хто цінує свій час