За час війни у Києві заарештували майно російських та білоруських компаній на майже 8 млрд грн
У Києві заарештували майно російських та білоруських компаній на майже 8 млрд грн. Ці кошти будуть передані в АРМУ та ЗСУ. Серед арештованого – понад 800 залізничних вагонів, 79 річкових суден та 4 асфальтобетонні заводи.
Про це повідомив керівник Київської міської прокуратури Олег Кіпер.
Долучайтесь до нашого Telegram-каналу “Головні новини Києва – 44.ua”. Там ми публікуємо ще більше важливих та актуальних новин Києва, щоб ви не пропустили важливі новини та завжди були в курсі.
За ці чотири місяці повномасштабної війни накладено арешти на майно та активи компаній на суму понад 7,9 млрд грн. Кінцевими бенефіціарами цих компаній є представники держави-агресора, тому, вважаємо, є значний ризик прийняття керівниками цих підприємств рішень на шкоду інтересам України, - розповів керівник столичної прокуратури.
Крім того, Олег Кіпер повідомив, що серед арештованого майна 808 залізничних вагонів, 79 річкових суден, 4 асфальтобетонні заводи, 53 транспортні засоби, 61 одиниця будівельної та 26 – сільськогосподарської техніки, корпоративні права 8 суб'єктів господарювання, 250 банківських рахунків 23 суб'єктів господарювання, 8 земель ділянок, 36 об'єктів нерухомості, 9,4 тис. тонн газового конденсату, 94 млн куб. м природного газу, 1,1 тис. тонн нафти.
Суди вже винесли ухвали про передачу майна в управління АРМА на суму понад 3,5 млрд грн, щодо решти майна на суму 4,2 млрд грн на цей час ще розглядаються клопотання, однак рішення про передачу ще не прийняті, - додав Кіпер.
Також голова київської прокуратури звернув увагу на те, що прокурори у своєму клопотанні до суду щодо арешту вагонів прописали, що українська залізниця має право їх використовувати, доки АРМА не знайде управителя на конкурсі.
Так само щодо арештованої техніки та автомобілів, просимо суди до реалізації АРМА своїх повноважень надати можливість ЗСУ використовувати це майно. Нехай воно працює на перемогу, - підсумував Олег Кіпер.
Нагадаємо, раніше ми писали, що в Оболонському районі Києві виявили склад з гуманітарною допомогою, яку перефасовували і продавали. До київської поліції надійшла скарга про продаж харчів сумнівного походження. Правоохоронці провели обшук на складі у Оболонському районі, де виявили харчову продукцію іноземного походження, а також пакувально-фасувальну техніку.