Військовозобов’язаним заборонили переміщатися Україною без дозволу військкомату: роз'яснення Генштабу
Під час воєнного стану, призовникам, військовозобов’язаним та резервістам забороняється виїжджати з місця проживання. Втім, чоловікам певних категорій дозволено покидати місцезнаходження, отримавши відповідний дозвіл.
Цю інформацію підтвердили у Генштабі та дали роз'яснення.
Заборона виїжджати за межі місця проживання військозобов’язаним без дозволу керівника відповідного територіального центру комплектування та соціальної підтримки, визначена нормою Закону України "Про військовий обов’язок і військову службу", який діє з 1992 року.
Наразі розроблено Порядок надання дозволу громадянам України, які перебувають на військовому обліку у ТЦК та СП, на виїзд за межі місця проживання з моменту оголошення мобілізації та у воєнний час.
Дозвіл видається від 30 діб до року, залежно від категорії субʼєкта. Питання переміщення осіб, які систематично перетинають адміністративні межі у зв'язку зі службовою чи особистою необхідністю, можуть розглядатись окремо.
Просимо з розумінням ставитися до регуляторних заходів, продиктованих законами України, умовами воєнного стану і ведення війни. Разом служимо і працюємо на Перемогу! - додали в Генштабі Збройних Сил України.
Дозвіл на виїзд видають керівники центрів комплектування таким категоріям громадян України:
- призовникам, яким надано чи які мають право на відстрочку від призову на строкову військову службу, на термін до одного року, але не пізніше дати закінчення відстрочки;
- особам призовного віку, за наявності поважних причин (хвороба або смерть рідних тощо), на термін до 30 діб;
- військовозобов’язаним та резервістам, які не підлягають призову на військову службу під час мобілізації (повний перелік визначено у статті 23 Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”), на термін до одного року, за наявності підтверджуючих документів, але не пізніше дати закінчення права на відстрочку;
- військовозобов’язаним та резервістам, що були заброньовані на період мобілізації та на воєнний час на термін до 30 діб, але не пізніше дати закінчення терміну дії посвідчення про відстрочку від призову на військову службу на період мобілізації та на воєнний час або дати зазначеної на витягу із наказу Міністерства економіки України про бронювання;
- в окремих випадках, за рішенням керівника центру комплектування решті військовозобов’язаних та резервістів при наявності інших поважних причин з поданням ними відповідних документів на термін до 30 діб.
Дозвіл не потрібно отримувати особам:
- Виключеним з військового обліку. Підставою для виїзду є позначка про зняття з обліку військовозобов'язаного.
- Особам, які вибувають у відрядження і є військовозобов’язаними заброньованими на період мобілізації та на воєнний час. При собі необхідно мати паспорт, військовий квиток\тимчасове посвідчення військовозобов’язаного, посвідчення про відстрочку або завірений керівником ТЦК та СП витяг із наказу Міністерства економіки України та посвідчення про відрядження.
- Призовникам, військовозобов’язаним та резервістам, які зняті з обліку для переміщення в іншу місцевість (територіальну одиницю). Підставою є відмітка у посвідченні або у військовому квитку \ тимчасовому посвідченні. Такі громадяни мають стати на облік за новим місцем дислокації протягом семи діб з дати зняття з обліку.
Раніше місцева влада розповіла, чи зменшаться затори на в'їзді та виїзді з Києва через блокпости.
Слідкуйте за оперативними новинами на нашому Telegram-каналі. Тільки перевірена інформація