У Києві арка Дружби народів змінила назву: як її перейменували
14 травня депутати Київської міської ради ухвалили рішення щодо перейменування арки Дружби народів. Також депутати затвердили перелік понад 40 пам’ятників та пам’ятних знаків, які найближчим часом приберуть.
Про це повідомив міський голова Києва Віталій Кличко.
Долучайтесь до нашого Telegram-каналу, щоб не пропустити важливі та актуальні новини Києва, області та України.
Віднині арка Дружби народів носитиме назву Арка Свободи українського народу.
Крім цього, депутати Київради затвердили перелік понад 40 пам’ятників та пам’ятних знаків, які потрібно прибрати з вулиць та будівель столиці. Їх передадуть до музею тоталітаризму.
Що стосується перейменувань, це – резонансна тема. Ми почули і думки та побажання киян, почули і критику. Тому, щоб не ухвалювати поспішних рішень, залучаємо фахівців інститутів академії наук України, інституту національної пам’яті та інших установ для завершення процесу найменувань, - підкреслив Кличко.
Очільник Києва зауважив, що оскільки є запит від киян про те, щоб прибрати із вулиць Києва назви, пам’ятники, знаки, то потрібно це робити швидко, але обґрунтовано із залученням спеціалістів.
Сьогодні є запит українського суспільства прибрати з карти Києва назви, пов’язані з росією. Але, нові назви мають жити десятки, а то й сотні років.Тому процес найменувань має бути швидким, проте обгрунтованим, – наголосив Віталій Кличко.
Рейтингове голосування щодо перейменувать столичних об’єктів Київрада подовжила до 19 червня. Ви можете проголосувати в мобільному додатку «Київ цифровий».
Нагадаємо, раніше ми писали про те, що арку Дружби народів можуть перейменувати на Арку свободи українського народу. Про це повідомив Віталій Кличко в коментарі журналістам під час демонтажу пам'ятника під аркою Дружби народів - бронзової скульптури двох робітників, яка була встановлена в центрі столиці 1982 року "на ознаменування воз’єднання України з росією". Нагадаємо, що знесли радянський пам'ятник 26 квітня. А розпочали із голови російського робітника.
Також ми повідомляли, що депутати Київської міської ради пропонують демонтувати 60 пам’ятників, які так чи інакше пов’язані із країною-агресоркою росією чи СРСР. За словами авторів цього проекту, раніше це було зробити дуже важко, але війна все змінила.