• Головна
  • Нафтогаз підняв ціну на газ: реальна ситуація в газовому секторі України
Новини компаній
11:00, 10 вересня 2020 р.

Нафтогаз підняв ціну на газ: реальна ситуація в газовому секторі України

Новини компаній

Нещодавно громадськість сколихнула новина про те, що Нафтогаз підняв ціну для населення. Так, компанія «Нафтогаз України» здійснила оприлюднення цін на газ для споживачів у вересні. На сайті компанії зазначено, що в рамках тарифу «Місячний» ціна для споживачів у вересні становитиме 4,7 грн/куб. м з ПДВ, без вартості розподілу (доставки), що на 45,1%, або 1,46 грн/куб. м, перевищує серпневу ціну.

Є дуже багато версій подальшого розвитку подій та різних прогнозів: як оптимістичних, так і не дуже. А чи дійсно все так погано, як нам намагаються показати?

Нафтогаз підняв ціну на газ:  реальна ситуація в газовому секторі України, фото-1

Сьогодні, ми вирішили дізнатися думку з цього приводу у членкині незалежної делегації «Українські жінки в ООН», засновниці ГО «Жіночий Альянс Розвитку» Олени Джадалли, яка з колегами проаналізувала реальний стан справ у цьому секторі.

- Олена, доброго дня! Давайте почнемо з того, які, на Вашу думку, причини могли стати підставою для компанії «Нафтогаз» підняти ціну на газ для населення?

- Доброго дня! Дякую за Ваше запитання. Перш за все, хочу звернути увагу, що насправді ціни для населення на сьогоднішній день не те що не зросли, вони стали нижчими, аніж були в 2019 році. Для прикладу, у січні 2020 року споживачі отримували газ за ціною 5500/тисячу кубометрів без врахування ПДВ. А ось у цьому ж місяці 2019 року, вона була вищою на 12% також без ПДВ. Таким чином, споживачі отримають газ навіть за нижчою ціною, ніж вона була до цього.

Щодо того, чому так відбувається – поясню. На сьогоднішній день ми відмовились від газу країни-агресора, тобто Росії. Блакитне паливо закуповується у інших країн, а їх ціна залежить від світових бірж. Через те, що ціна на газ зараз зросла, Нафтогаз також змушений піднімати ціни в Україні.

- А чому тоді не почати знову закуповувати газ у Росії?

- Приклад Білорусії показав нам, як сильно може залежати суверенітет країни від енергетичної складової. Якщо ми знову почнемо закуповувати газ у країни-агресора, то втратимо свою незалежність, яка так тяжко нам дісталась.

Крім того, хто сказав, що газ із Росії був дешевшим? Так, тарифи для споживачів були нижчими, але це досягалось за рахунок того, що держава компенсувала Нафтогазу різницю в ціні. А це мільйони гривень з бюджету, що сплатили громадяни у вигляді податків. Тепер же ціна є прозорою, що зменшить можливість будь-яких корупційних схем та розкрадання бюджету.

Нафтогаз підняв ціну на газ:  реальна ситуація в газовому секторі України, фото-2

- Це все зрозуміло. Однак, що робити далі простим мешканцям? Невже завжди буде таке зростання цін?

- Відповідати на це питання треба у двох реаліях: сьогодення та з огляду на майбутнє.

Нагальною проблемою є наступаюча зима. За прогнозами синоптиків, вона буде такою ж теплою, як і минула. А це означає, що платіжки громадян не будуть занадто високими. Та навіть, якщо все ж прийдуть сильні морози, споживачі можуть зекономити свої кошти завдяки тарифу «Річний». Він передбачає можливість влітку, за зниженими цінами, оплатити газ на опалювальний період. Це допоможе досить добре заощадити. Думаю багатьом громадам треба взяти таку стратегію за основну.

Що стосується планів на майбутнє, то їх треба розглядати на державному рівні. Перш за все, нам потрібно розпочати власний видобуток газу та тримати курс на розвиток альтернативного виду енергетики. Це має бути пріоритетом для уряду, адже розвиток вітчизняного енергосектору є одним з драйверів економічного зростання, добробуту кожної родини та фундаментом реального суверенітету та незалежності України.

- І останнє питання. Зараз з усіх сторін є багато гучних лозунгів про те, що ціна на газ – це початок кінця. Як Ви вважаєте, наскільки вони виправдані?

- Дивіться, судячи з тієї ситуації, що склалася в державі, ціна на газ не так суттєво вдарить по гаманцям громадян, як хочуть показати. А це означає, що ті, хто сіє паніку навколо енергетичного питання, самі хочуть керувати цією сферою. Вони просто прагнуть повернути старі корупційні схеми та продовжувати грабунок державних та місцевих бюджетів.

Користуючись нагодою, хочу звернутися до усіх громадян із проханням не впадати в паніку. Ви можете в будь-який час зайти на сайт компанії «Нафтогаз» та обрати більш вигідний тариф, що допоможе вам заощадити гроші. Я переконана, що ми на правильному шляху, і його треба пройти усім разом.

Журналіст Артем Степанченко

Олена Джадалла у соціальних мережах:

Інстаграм: https://instagram.com/olenajadallah_official?r=nametag

Фейсбук: https://www.facebook.com/profile.php?id=100000222591788

Веб-сайт: https://jadallah.com.ua

Телеграм: https://t.me/zenewsregion

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Олена Джадалла #Ірпінь #Бучанський район #Нафтогаз України
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...