Якщо ви успадкували депозит, важливо врахувати ряд особливостей і деталей для отримання коштів і доходу від нарахованих відсотків. У цій статті ми розповімо, куди звертатися та які документи будуть потрібні для оформлення спадщини.


Як забезпечити збереження свого вкладу у разі смерті?

Якщо вкладник має депозит або рахунок у фінансовій установі, який планує передати у спадщину, або хоче заздалегідь подбати про його долю, він може скористатися одним із таких варіантів:

  • зазначити спадкоємця у заповіті;
  • оформити спеціальне розпорядження в банку.

Спадкування банківських вкладів передбачає передачу права власності та користування банківським вкладом від померлого вкладника до його спадкоємців. У результаті спадкоємці можуть використовувати вклад на тих самих умовах, що й попередній власник. Цей процес має свої особливості й передбачає дотримання певних процедур, які залежать від конкретних обставин. У статті розглянуто ключові аспекти спадкування банківських вкладів і ситуації, за яких це може відбуватися.


Процедура успадкування банківських вкладів

Для отримання права на депозити померлого власника спадкоємцям необхідно виконати такі дії:

1. Оформити свідоцтво про право на спадщину у нотаріуса. Цей документ підтверджує законне право спадкоємця на отримання вкладу.

2. Звернутися до банку, де розміщено вклад. Необхідно надати документи, які підтверджують право на спадщину. До таких документів належать:

  • свідоцтво про смерть вкладника;
  • свідоцтво про право на спадщину;
  • судове рішення щодо спадкування вкладу;
  • копія заповіту (за наявності).

3. Заповнити необхідні форми та заяви. Банк надасть документи, які потрібно оформити для передачі вкладу.

4.  Дочекатися перерахування коштів. Після виконання всіх формальностей гроші з вкладу будуть переведені на рахунок спадкоємця.


Особливості спадкування банківських вкладів

Існують різні види вкладів, такі як депозитні рахунки, вклади з підвищеними відсотками, пенсійні вклади тощо. Умови та правила успадкування можуть змінюватися залежно від виду вкладу.
Процедура отримання компенсації від Фонду гарантування вкладів
Якщо успадкований вклад знаходився у банку, який на момент отримання свідоцтва про право на спадщину був визнаний неплатоспроможним, необхідно подати письмове звернення до Фонду гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО). Для отримання гарантованої суми вкладу або заявлення кредиторських вимог слід надати такі документи:

  • заяву на виплату гарантованої суми відшкодування;
  • копію паспорта або іншого документа, що посвідчує особу, засвідчену підписом;
  • копію ідентифікаційного коду або іншого документа, що підтверджує реєстрацію в Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків;
  • копію документа, що підтверджує право на отримання відшкодування як спадкоємця.

У разі передачі депозиту спадкоємцю за рішенням суду до пакета документів додається завірена копія судового рішення.
Отримавши відповідь від ФГВФО, спадкоємець може звернутися до будь-якого відділення банку-агента, пред’явити документи та отримати належні кошти.