Домен, також відомий як доменне ім'я, є унікальною адресою, яка використовується для визначення шляху до вебсайту в інтернеті. Він існує, щоб користувач міг швидко знаходити потрібний вебресурс та легко відрізняти один сайт від іншого, запам’ятовуючи його доменну назву. Крім того, домени відіграють ключову роль у формуванні впізнаваності власних брендів або компаній в онлайні. Добре обраний домен сприяє покращенню рейтингу вашого сайту в пошукових системах та залученню більшої кількості відвідувачів. Таким чином, правильний вибір домену також важливий для SEO-оптимізації та успішного розвитку вашого онлайн-проекту.
Щоб доменна назва приваблювала користувачів та легко запам’ятовувалась, потрібно ретельно вибирати домен для вашого сайту. В статті ми розкажемо, як відбувається реєстрація доменів від вибору назву до його покупки. Також детально розвопімо, як перевірити домен на зайнятість.
Як придумати назву для сайту
Доменне ім'я складається з домену другого рівня та доменної зони. Наприклад, в назві apple.com частинка “.com” доменною зоною, яку власник сайту обирав з поміж безліччю вже існуючих варіантів, оскільки її не можна придумати. А ось частинка “apple” утворює домен другого рівня та була вигадана, а не обрана. Також можуть бути домени третього, четвертого та інших рівнів - це піддомени. Їх створюються під різні службові цілі після покупки домену.
Щоб придумати відповідне доменне ім'я, важливо враховувати основні правила реєстрації доменів:
- Зареєструвати можна лише домен другого рівня.
- Кожне доменне ім'я може бути зареєстроване лише один раз.
- Довжина доменного імені може змінюватись від 2 до 63 символів. Зазвичай використовуються латинські літери, цифри від 0 до 9 та дефіси, за винятком початку та кінця імені.
- За потреби використання в назві символів національних алфавітів, наприклад, кирилиці, можна зареєструвати IDN-домен.
- Назви у національних доменних зонах можуть мати особливі вимоги для реєстрації - про них варто уточнити заздалегідь.
Незважаючи на те, що безліч привабливих імен вже зайняті, варто докласти зусиль для створення незабутнього та оригінального імені для свого сайту. Для бізнес-сайтів можна використовувати назву компанії чи бренду, а для особистих – ім'я та прізвище чи їх комбінацію. Також розгляньте варіант використання ключових слів, популярних у вашій ніші, щоб користувачі одразу розуміли, чим займається ваш сайт, і він краще проіндексувався пошуковими системами. Пам’ятайте, що слід уникати надто довгих імен, тому що їх складно запам'ятати та ввести в пошуковий рядок.
Після вибору імені слід перевірити доступність домену перед його реєстрацією.
Як обрати доменну зону
Всі доменні зони можна розподілити на три основні категорії:
- Загальні доменні зони - це широко відомі категорії доменів, які є популярними серед користувачів усього світу. Вони були створені одними з перших і ви, ймовірно, вже чули про них, наприклад .com, .org, .info. Вони зазвичай використовуються для сайтів, не обмежених певною тематикою чи аудиторією.
- Тематичні доменні зони пов'язані з певними темами чи галузями. Їх створено дуже багато і мабуть вони покривають кожну галузь життя чи бізнесу. Тобто кожен власник сайту може знайти підходящий варіант. Наприклад, .agency для агентств, .fashion для ресурсів з моди, .property для сайтів з нерухомості.
- Національні доменні зони належать певним країнам чи регіонам. Наприклад, .de для Німеччини, .uk для Великобританії, .fr для Франції, .eu для країн Євросоюзу, .hamburg для Гамбурга, .istanbul для Стамбула, .kyiv.ua для Києва. Кожен з них має свої особливості реєстрації, про які детально розповість доменний реєстрар. Крім того, деякі національні домени можуть бути адаптовані для тематичного використання. Наприклад, .cafe, який є доменною зоною Карибів, може бути зареєстрований як тематичний для кафе, ресторанів, барів.
Щоб обрати підходящий варіант для вашого онлайн-ресурсу, потрібна массова перевірка доменів онлайн.
Як перевірити домен
Щоб знайти вільні домени, потрібна перевірка доменів на його зайнятість. Вона на сайті будь-якого доменного реєстратора: це спеціальний пошуковий модуль на сайті компанії, який дозволяє перевірити домен сайту. Цей крок необхідний не тільки для того, щоб дізнатись про зайнятість домену, але з’ясувати його ціну та подивитись варіанти доменних зон для найбільш відповідного вибору.
Загалом перевірка домену на сайті будь-якого реєстратора доменів включає такі кроки:
- Перейти до сайту вибраної компанії для реєстрації доменів.
- Знайти розділ або інструмент для пошуку доменів на сайті.
- Ввести бажану назву домену в рядок пошуку.
- Запустити пошук, натиснувши відповідну кнопку або іконку.
- Ознайомитись з результатами пошуку у різних доступних доменних зонах.
Тобто якщо перевірка домена показала, що назва, яку ви хотіли, доступна саме в бажаній доменній зоні, не спішіть купувати його. Іноді інші доменні зони можуть зробити вашу назву більш привабливою. Тому прогляньте доступні варіанти перед тим, як остаточно визначитись з назвою для сайту.
У випадку, якщо домен вже зайнятий, інша доменна зона може надати можливість отримати ту саму назву без змін у її написанні.
Якщо домен не був знайдений у потрібній доменній зоні, спробуйте виконати пошук на сайті іншого реєстратора. Можливо, вибрана компанія не пропонує реєстрацію даного імені в конкретній зоні.
Як зареєструвати домен
Етап купівлі домену є одним із найпростіших у процесі отримання доменного імені. Після вибору бажаної доменної зони дотримуйтесь таких кроків на сайті реєстратора:
- Виконайте інструкції на сайті реєстратора для вибору потрібної доменної зони.
- Вкажіть персональні дані для реєстрації домену.
- Слідуйте вказівкам для завершення процесу оплати домену.
Залежно від доменної зони ви можете отримати листа для підтвердження реєстрації. В цьому листі будуть описані кроки для активації купленої назви.
Це весь процес реєстрації доменного імені. У разі виникнення запитань краще звернутися до служби підтримки реєстратора та отримати всі необхідні відповіді до здійснення реєстрації домену.