Досить важко зберегти взуття у відмінному стані без регулярного чищення. Особливо, якщо часто його носити. Щоб забезпечувати собі найкращий вигляд у будь-якому образі якомога довше, дуже важливо забезпечити належний догляд не тільки за своїм одягом, а й за своїм взуттям. Чистка взуття Київ поділиться корисними рекомендаціями як це зробити.
Особливості чищення
Залежно від сезону, виникають різні труднощі. Наприклад, навесні та восени всюди сльота і бруд. Від забруднень і надмірної вологості взуття може навіть розійтися по швах, якщо за ним не доглядати. У зимовий же період його важливо берегти не тільки від холоду і снігу, а й від спеціальних реагентів, якими обробляються дороги. Адже вони теж можуть залишати специфічні плями. Якщо нічого з цим не робити, забруднення врешті-решт не тільки псують охайний вигляд, а й пошкоджують матеріал.
Що враховувати в процесі чищення:
- Матеріал основи. Наприклад, замшу слід чистити приблизно раз на місяць, а шкіру – щотижня. Текстиль потребує цього щодня. Від основи залежить і спосіб чищення.
- Забарвлення. На чищення білої основи, вочевидь, доведеться витратити набагато більше часу, порівняно з темними тонами. Неякісна фарба при контакті з водою може і зовсім зіпсувати весь вигляд.
- Умови використання. Акуратність у процесі носіння дає змогу не тільки зберегти взуття довше, а й скоротити час на турботу про нього.
Суворий підхід до чищення взуття дасть змогу серйозно полегшити собі життя - довше носити його і блищати в будь-якому образі.
Час від часу рекомендується хімчистка для взуття - щонайменше, на початку і наприкінці кожного сезону.
Яке взуття як чистити?
Щоб правильно піклуватися про улюблену пару, потрібно знати, як правильно її чистити. Переважно це залежить від матеріалу.
Замша
Не можна не визнати, що процес чистки замшевого взуття - це цілий ритуал, адже матеріал потребує ретельного догляду. Однак більшість слідів забруднень цілком реально усунути власними руками. Для цього знадобиться лише кілька додаткових засобів:
- Поверхню потрібно очистити простим рушником або спеціальною щіткою для замші - у напрямку ворсу.
- Плями зазвичай легко усунути, потерши замшевою гумкою. Якщо її немає, можна взяти звичайну - канцелярську.
- Якщо не вийшло, можна використовувати чисту тканину, змочену в білому оцті.
Шкіра
Регулярність чистки шкіряного взуття важлива, оскільки воно досить легко брудниться. Найкращим вибором у домашніх умовах стануть щітка та розчин господарського мила. Щоб очистити плями, можна взяти звичайну губку або скористатися кондиціонером для шкіри. У процесі, однак, не можна занадто тиснути - щоб не подряпати шкіру.
Текстиль
За частого носіння текстильне взуття потребує практично щоденного догляду, оскільки воно пористе і з легкістю вбирає будь-які забруднення.
Для правильного чищення потрібно:
- Витягнути шнурки та устілку.
- Протерти основні забруднення вологою серветкою або губкою.
- Очистити тканинні частини за допомогою мила або порошку, а також теплої води. Стійкі плями можна прибрати за допомогою універсального засобу для чищення текстилю.
Залишиться промити взуття до повного видалення мийних засобів.
Додаткові поради
Ці загальні рекомендації з догляду за взуттям також допоможуть завжди зберігати його в чистоті:
- шнурки та устілки завжди замочуються та очищаються окремо;
- якщо є знімні прикраси, їх також потрібно знімати та мити окремо;
- в'язані уггі дозволено прати в машинці, за умови, що низ не шкіряний або замшевий;
- кастомізоване взуття не можна замочувати – допускається використовувати тільки вологу серветку або щітку;
- для сушіння взуття не можна використовувати гаряче повітря - це тільки зашкодить йому.
Якщо впоратися з плямами тільки підручними засобами не вийшло, чистка взуття можлива й за допомогою пральної машинки. Однак важливо використовувати спеціальний режим, а також попередньо помістити пару в спеціальний мішок для прання.