Доволі часто в роботі підприємці можуть мати справу з певними негативними ситуаціями. Наприклад, іноді збоку державних органів порушуються законні права підприємців. Одним із найпопулярніших негативних прикладів є саме вчинення недобросовісної поведінки з боку якогось державного органу. В такому випадку ні в якому разі не потрібно ігнорувати таке відношення, а як радять спеціалісти, слід одразу звертатися в створену в Україні Раду бізнес-омбудсмена, де надалі від вашого імені буде заповнена спеціальна скарга бізнес-омбудсмену.

«Омбудсмен», хто це взагалі такий?

«Омбудсмен» зі шведського в перекладі «той, що представляє інтереси». Це незалежна посадова особа, котра відповідає за розгляд скарг громадян, які стосуються неправомірних дій з боку Уряду. Тобто це посадова особа, котра водночас від різних політичних партій або ж самого Уряду ніяким чином ніколи не залежала і не буде залежати. Рада бізнес-омбудсмена в нашій країні свого часу була започаткована ще в 2014-му.

Це посадовець, який відповідає за розгляд скарг стосовно вчинення якихось дій, що мають корупційний характер, або ж навіть іншої бездіяльності, що була проявлена з боку органів держ влади з представниками місцевого самоврядування та навіть суб'єктами господарювання, що знаходяться у їх сфері управління.

Якщо детальніше говорити про те, коли саме людина може звернутися за допомогою в Раду бізнес-омбудсмена, варто пам'ятати, що це може бути тоді, як тільки у неї виникли проблеми з органами державної влади або місцевої, різними держ.компаніями та іншими компаніями, котрі вважаються підконтрольними державі. Тобто в ситуаціях, коли мова йти про самостійне вирішення цих проблем не може.

Які зі справ Рада бізнес-омбудсмена не береться розглядати?

В Раду не варто звертатися зі скаргами щодо тих справ, які на даний момент знаходяться:

  • в арбітражі;
  • на стадії судового розгляду;
  • вже були розглянуті в суді/арбітражі.

Додатково в Раду не приймають скарг бізнесу (приватного) один на одного. Рада не займається розглядом справ в тих ситуаціях, коли якась зі сторін зазнала впливу недобросовісної відносно себе поведінки, але не зробила нічого аби оскаржити неправомірні дії стосовно себе.

Якщо відносно того чи іншого представника бізнесу було вчинено неправомірні дії, проте стороною, яка постраждала, не прийнято ніяких рішень та не вичерпано принаймні одну інстанцію адмін.оскарження, що його така сторона має, виходячи з чинного законодавства та внутрішніх правил сторони, що стосовно них було подано скаргу, в Раду бізнес-омбудсмена також не варто звертатися.

Про що взагалі важливо пам'ятати?

Якщо ви шукаєте надійного помічника та компанію, яка в складний для вас час готова простягнути руку допомоги та підтримати вас, тоді саме варто звернути увагу на можливість співпраці з Радою бізнес-омбудсмена. Тут вас завжди готові вислухати та зрозуміти ваші потреби і професійно допомогти. На сайті Ради бізнес-омбудсмена є зрозуміла та проста форма для подачі скарги, яку ви зможете заповнити самостійно та очікувати зв'язку із вами спеціалістом компанії. Якщо раптом у вас виникнуть якісь інші запитання і вам потрібна буде вичерпна консультація, скористайтеся контактною інформацією, яка є на сайті у однойменному розділі «Контакти».

Не потрібно даремно сподіватися на те, що хтось вирішить ваші проблеми та труднощі за вас. Якщо стосовно вас, як підприємця було проявлено недобросовісну поведінку з боку якогось державного органу, обов'язково звертайтеся в Раду бізнес-омбудсмена. Зробіть впевнений крок на шляху до відстояння ваших прав та інтересів. Зовсім скоро ви зможете сказати собі впевнене та горде «Дякую». До речі, сюди також можна звернутися коли мова йтиме про податкові перевірки. Тому обов’язково візьміть собі контактну інформацію на озброєння.