рюкзак для походу

Чи можна купити трекінговий рюкзак та спокійно ходити з ним містом? Звичайно можна. Ось тільки так ви не зможете використати навіть третину всього його потенціалу, та й оточуючі можуть почати придивлятися до вас із небажаним інтересом. Втім, є й такі рюкзаки, з якими можна і в похід ходити, і на роботу. І саме про них ми вам зараз розповімо.

Які взагалі бувають рюкзаки для походів

Насамперед, розберемося в тому, які взагалі бувають рюкзаки для походу та які з них можна спокійно використовувати й у місті.

  • Трекінгові. Це ті самі "класичні туристичні рюкзаки". Вони розраховані на багатоденні походи пересіченою місцевістю, з ночівлею і в досить складних умовах. Достатньо місткі, з купою додаткових функцій. Але для міських умов вони вже надто громіздкі.
  • Хайкінгові. Призначені для коротких маршрутів пересіченою місцевістю. Більш компактні, не такі важкі, з більш простою конструкцією. Ось їх уже в місті можна носити спокійно – особисто перевіряв. А за покупками до магазину з ними ходити одне задоволення.
  • Альпіністські. Спеціальні трекінгові для сходження на гори. Дуже місткі, з мінімум виступаючих елементів, досить легкі, із системою зовнішнього підвісу для інструментів. Для міста – не варіант.
  • Експедиційні. Дуже місткі та важкі (до 40 кг самі по собі), з особливою підвісною системою та купою додаткових функцій. Для міста точно не підходять.
  • Ультралайт. Полегшена версія хайкінгових. Цілком підходять для міста, проте в них навряд чи буде місце для чогось, окрім ноута, пляшки з водою та запасного дощовика. Але якщо вам міський рюкзак потрібен просто для того, щоб він був "про всяк випадок" - чому б і ні.
  • Зимові. Трохи простіші за альпіністські. Найчастіше використовуються шанувальниками зимових видів спорту, тому оснащуються кріпленнями для касок, лиж, скейтборду та іншого зимового спорядження. Для міста – надмірно.
  • Велосипедні. Бувають дуже різними – від ультралайту, куди поміщається тільки спорядження для ремонту та обслуговування велосипеда, а також якийсь корисний дріб'язок, до таких, що за розміром не поступаються трекінговим. Відмінні риси – компактність, легкість та обтічність. Мінімум виступаючих елементів, на лямках та спині додаткова сітка для вентиляції. Для міських умов цілком підходять, хіба що стиль у них надмірно спортивний.

Як бачите, з усіх типів туристичних рюкзаків, для міських умов найбільше підходять велосипедні, хайкінгові та ультралайт моделі. Але якими якостями вони повинні володіти?

Якими якостями повинен володіти рюкзак

  • «Громадянський» зовнішній вигляд. Міський рюкзак не повинен кидатися в очі, тому краще відразу відмістити всі моделі з «мілітарі» забарвленням, а зупинитися на однотонних нейтральних. Або яскравих та демонстративно-спортивних, типу більшості велосипедних.
  • Базова місткість. Хоча б 20-25 літрів. У такі вже й свої речі можна покласти, і покупки. Більшість туристичних за цим пунктом проходять автоматично.
  • Декілька відділень. Щоб простіше було організовувати внутрішній простір. Тобто одне – для речей першої необхідності, друге – для ноутбука, третє – ще для чогось.
  • Підходяща система кріплень. Як правило, це м'яка спинка без жорсткого каркаса, оскільки важкі вантажі вам тягати не доведеться. Тому і пом'якшувальні вставки на лямках і в районі поясу теж не потрібні. А ось вентиляційні, навпаки, стануть у нагоді – особливо в районі спини, оскільки влітку з будь-яким рюкзаком може бути спекотно. Ну а додаткові поясні або грудні ремені, що фіксують, - це вже зайве.
  • Легкі матеріали. Нейлон або поліестер із плетінням ріп-стоп. Зайва міцність міським рюкзакам також не зашкодить.
  • Зовнішні відділення. Бічні для пляшки з водою, верхне для дощовика, можливо парочка на лямках, куди складати речі першої необхідності. А ось будь-які підвісні системи та панелі MOLLE – це вже зайве.

Висновок

Будь-яка річ має відповідати ситуації та оточенню. І міські рюкзаки – не виняток. Так, ніхто не забороняє вам носити із собою здоровенний трекінговий або повноцінний тактичний – проте зайву увагу вони до себе привертати будуть. Тому якщо ви хочете купити собі рюкзак - краще звертайтеся туди, де це розуміють і допоможуть вам вибрати те, що вам буде підходити. Тобто – до магазину туризму SKIF OUTDOOR. Адже хоча ми спеціалізуємося саме на туристичному спорядженні, але чудово розуміємо, що не все воно підходить ще й для міських умов.

Джерело: https://skif-outdoor.com/news/riukzak-dlia-pokhoda-y-horoda/