Збір у похід у прохолодну пору року (що вже казати про морозні дні!) вимагає дуже уважного ставлення до екіпірування. Забути щось дуже необхідне, як-от спальник, ви навряд чи зможете. А деякі речі залишаються непоміченими або такими, від яких вважаєте, що краще відмовитись, щоб не перевантажувати рюкзак. Ми ж сьогодні поговоримо про дрібнички, які дуже незаслужено недооцінені, але насправді дуже важливі. Отже, вперед!
Грілки – тепло будь-де та за будь-яких обставин
Останні 2 роки в Україні грілки мають дуже великий попит. Дійсно, це важливий елемент для обігріву наших захисників. Однак і туристи можуть оцінити на власному досвіді всі їхні переваги.
Тому купити й використовувати хімічні грілки для тіла – це просто must-have цього сезону. Але що воно таке та як працює? Розкажемо детально. Варто приділити увагу саме хімічним грілкам, для «роботи» яких не потрібні павербанки та інші джерела енергії, адже йдеться про варіант саме для походу.
Отже, хімічні грілки представлені у двох варіаціях: сухі одноразові та сольові багаторазові. Перші – це мішечки зі спеціальним наповненням, яке при контакті з киснем починає розігріватись. Для запуску такої грілки потрібно лишень пом’яти її, тим самим дати доступ кисню. Всередині знаходиться порошок на основі заліза, яке швидко реагує на зовнішні умови. Грілка абсолютно безпечна у використанні – компоненти, які в ній знаходяться, безпечні для людини. Серед особливостей:
- одноразове використання. Після того як пакетик перестав гріти, його можна викинути до звичайного сміття, особливої утилізації не потребує;
- розігрів до +50 °C. Температура зберігається впродовж 4–8 годин, що залежить від умов використання, місця розташування, об’єму;
- компактні розміри в поєднанні з ефективністю.
Подібні грілки дуже популярні в тих умовах, коли відправляєтесь в походи не дуже часто або ж не маєте можливості експлуатувати інший тип хімічної грілки, а саме сольової. Про неї – далі.
Отже, багаторазова грілка, вона ж сольова. Це герметичний пластиковий пакетик із рідиною, який після активації розігрівається до +55 °C та утримує температуру від 40 хв до декількох годин. Строк активності залежить від об’єму грілки та умов її використання. Для того щоб повернути первинний стан, тобто деактивувати, потрібно прокип’ятити виріб протягом 10–15 хвилин. Головне завдання – розчинити кристали. Охолоджуйте, і вона знову готова до використання.
Ніж EDC: що це та чому він необхідний
Звісно, необхідність ножа для туриста не піддається обговоренню. Однак у тому разі, якщо говорити саме про EDC, то він недооцінений. Якщо розшифрувати абревіатуру, то назва буде перекладатись як «на кожен день». Для EDC-ножа характерні такі особливості:
- компактні розміри;
- можливість складання різальної частини в руків’я;
- лезо невеликої довжини.
Купити онлайн EDC ніж не буде проблемою, адже він не вважається холодною зброєю. Може знадобиться будь-де, тому краще за все тримати його під рукою. Вибираючи, звертайте увагу, чи є можливість кріплення для темляка, кліпси, карабіна. Коли розглядаєте форму клинка, то дивіться на тип різального ребра, форму руків’я, важливо, щоб його зручно було тримати в руці.
Має значення марка сталі, адже вона, без перебільшення, є головним показником того, як довго зможете використовувати ніж. Враховуйте й спосіб відкривання. Їх чимало, варто зупинитись на тому, який буде зручний саме вам з огляду на особливості експлуатації. Ніж EDC – це дійсно один із найзручніших, але дуже недооцінених предметів для туристів і не тільки.