СТО - непростий вибір!

Кількість автомобілів щороку зростає, як і відповідно кількість різного рівня СТО. Але рано чи пізно кожен водій стикається з необхідністю відігнати своє авто на ремонт. І тут постає питання: ”Кому довірити своє авто?” Сьогодні такі послуги надают багато сервісів. І відрізняються вони в першу чергу своєю ціновою політикою, яка не завжди може бути індикатором якості надання послуг.

Для того, щоб полегшити цей головний біль, ми вирішили створити своєрідний чек-лист основних питань, які “виведуть на чисту воду” як гаражного майстра, так і сервіс національного масштабу. Саме вони найчастіше звучать на станціях мережі Автівна від клієнтів.

Питання №1: Коли буде готово?

Це найпопулярніше питання серед автолюбителів. Адже авто - це свобода пересування і коли цього позбавляєшся з об'єктивних причин, то принаймні хочеться більш менш чітко знати, на скільки. Звичайно, всім хочеться якнайшвидше, але іноді доводиться надавати перевагу саме якості виконання робіт, на які потрібен відповідний час.

Як правило повноцінне обслуговування авто складається з:

  • підготовчих робіт - огляд, діагностика майстром, визначення об'єму робіт
  • демонтаж та дефектовка
  • підбір запчастин
  • самі ремонтні роботи
  • налаштування та тестування

Чи може все це робити одна людина гаражного СТО? - Якщо професійно, то звісно, ні. Жоден водій не зацікавлений в швидкому, але “на один раз” ремонті.

Якісний та відповідальний сервіс має спеціалізований персонал та відповідальних за кожен етап ремонтних робіт. Ремонтні цехи СТО для якісного обслуговування мають налічувати профільних спеціалістів - токарів, слюсарів, майстрів з очистки фільтрів та заправки кондиціонерів, турбинщиків, електриків і т.д. Розподілення завдань відповідно до кваліфікації дозволяє максимально скоротити строки ремонту.

Питання №2: Яка ціна на ремонт?

Вартість ремонту формується з багатьох факторів. Основними є професійна кваліфікація та досвід майстра, його часові затрати та вартість запчастин.

Ще визначальним є наступне:

  • Ціни на оригінальні запчастини та їх аналоги значно відрізняються. В залежності від варіанта відповідно може змінитися ціна.
  • Деякі запчастини можна взагалі відновити, що вартуватиме ще дешевше. Але зробити це можуть зазвичай великі мережі автосервісів, які мають спеціальне обладнання та кваліфікованих майстрів.
  • Якщо автомайстерня працює з посередниками, то це передбачає додаткові націнки.

Найбільш підходящий варіант зазвичай обговорюється заздалегідь, щоб клієнт був позбавлений неприємних сюрпризів, коли забиратиме авто з ремонту.

Про доцільність заміни або можливості відновлення окремих деталей чи механізмів може сказати лише кваліфікований майстер. Якісні сервіси зацікавлені у збереженні свого іміджу, тому надають достовірні дані щодо ступеню зносу запчастин і не орієнтуються на кінцеву вартість ремонту. Його якість - ось, що має бути на першому місці.

Тільки при такому ставленні до роботи можна сміливо довірити своє авто навіть тому сервісу, куди заїхали вперше в житті.

Питання №3: Яку гарантію даєте?

  • По-перше, вона має бути офіційною, тобто містити дані про господарський суб'єкт, що її видав
  • По-друге, гарантія менше року свідчить про те, що сервіс не бере на себе повну відповідальність і довіряти йому, скоріше за все, не варто
  • І по-третє, на кожен вид робіт та запчастини - своя.

Все це є показником серйозного підходу до роботи та відповідальності перед клієнтом. Підписана угода з сервісом, оформлені папери на гарантійне обслуговування, акт виконаних робіт - це той пакет документів, який отримує клієнт якісного автосервісу. Це дає впевненість, що в разі необхідності він знатиме, до кого звертатися.

Висновок

Таким чином, ми бачимо. що вибрати саме свій автосервіс не так важко, як може здатися на перший погляд. Необхідно просто точково просканувати претендентів по вищезазначеним пунктам. Цього буде достатньо, щоб скласти перше враження про технічні можливості та рівень відповідальності перед клієнтом та те, наскільки можна довірити їм своє авто.