Поки світ звикає до нового оформлення та великої реструктуризації Twitter під новою назвою “X”, саме час згадати, які ще великі корпорації свого часу проходили подібний шлях та чи пішло це їм на користь? Здавалося, що гучні назви відомих цифрових продуктів та компаній давно мають сталий впізнаваний вид, проте “рідними” нам могли стати зовсім інші імена.

Не Instagram, а Burbn

Один з найпопулярніших додатків в усьому світі лише згодом прийшов до своєї теперішньої назви. Компанія Facebook придбала Instagram лише у 2012, проте до цієї події програмне забезпечення встигло пройти чималий шлях формування. Перша назва додатка була Burbn на честь відомого алкогольного напою, проте трималася вона не трохи понад рік від народження ідеї - восени 2010 року у AppStore з’явилась перша версії Instagram. Тобто мова не йде про злиття двох паралельних напрямів чи розширення можливостей, як у випадку із компанією Фаворит Спорт, яка у 2017 році перетворилась на Favbet - тоді ігрові автомати Україна отримала разом з букмекерськими ставками.

Зробити Burbn по-справжньому популярним не вдавалося довгий час, поки розробникам не спала на думку ідея додати перші фотофільтри, а згодом і хештеги. Приблизно в той же період з'явилася і сучасна назва додатка.

Не Facebook, а Meta

У 2021 році Марк Цукерберг офіційно оголосив про зміну назви своєї соціальної мережі на Meta. Цей крок мав показати, що Facebook відтепер дещо більше, ніж просто майданчик для спілкування, а напрямком Meta буде створення цілого мета всесвіту. Також ребрендинг підкреслював і той факт, що Meta володіє ще кількома великими проєктами - WhatsApp, Instagram, Oculus. Крім того, перша назва соціальної мережі містила у собі артикль “The”, від якого було вирішено згодом відмовитись.

Не Google, а Alphabet inc.

А от приклад ребрендингу, який відверто не прижився та і в цілому зміна назви стосується лише структурної складової компанії, проте у будь-якому випадку всесвітньо відому назву навряд чи вийде чимось замінити. Новина про нову структуру Alphabet inc., в яку входитиме Google, облетіла світ ще у 2015 році та досить позитивно відбилася на самій компанії - тоді акції Google лише за декілька годин піднялися на 6%. Що ж до нової назви, то “альфабетити” замість того, щоб “гуглити” ніхто не став.

Не Amazon, а Cadabra

Історія Amazon починалася з інтернет-магазину книжок. Засновник великої імперії у майбутньому Джеф Безос побачив великі перспективи саме у сегменті онлайн-торгівлі, тож обрав саме такий вектор розвитку, відчуваючи величезний потенціал. Першою назвою його компанії стала Cabadra, проте вона проіснувала лише декілька місяців, а вже тоді з'явилася сучасна назва Amazon - на неї надихнув простий словник та найбільша річка у світі.

Прикладів того, як відомі компанії та бренди змінювали свої назви, вистачає:

  • Philip Morris свого часу була синонімом Altria;
  • Netflix досі неохоче згадує досвід із Qwikster;
  • X.com та PayPal свого часу могли називатися X-PayPal.

До речі, саме домен x.com зрештою знову стає актуальним, адже саме на ньому тепер живе оновлений Twitter.