Найкрасивіші народні пісні України – пісні, які зворушать чи розвеселять кожного любителя народного фольклору, та які з задоволенням співають у Польщі!
Слухайте сучасні Українські та Польскі пісні на pesnihi.com!
Одними з основних творів української культури є думи та думки. Думи — це твори, здебільшого вірші, які іноді виконуються під акомпанемент бандури, ліри чи волинки, які оспівують героїзм, історію та звичаї українців. Думки ж — це пісні, зазвичай із задумливим ліричним настроєм. В українському фольклорі також багато живих, радісних пісень, які оспівують мирне, безтурботне життя чи розповідають історії кохання.
Шукай tłumaczenia piosenek на сайті pesnihi.com!
"Підманула підвела"
Українська народна пісня, також популярна у Білорусі та Чехії, а також у виконанні польських народних та лемківських колективів. Прослухати її ви можете за посиланням https://pesnihi.com! Пісня про хлопчика, який дуже хоче познайомитися з гарною дівчиною, але вона продовжує його обманювати і замість зустрічатися з ним у наступні дні тижня не з'являється. У приспіві ліричний суб'єкт безсило, але жартівливо нарікає: «Ти мене підманула, ти мене підвела, ти мене молодого зуму, розум звела».
"Щедрік"
Це один із найвідоміших творів Миколи Леонтовича – відомого українського композитора, фольклориста, диригента та педагога, убитого російським агентом ЧК за пропаганду ідеї українського відродження. На написання цього твору митця надихнули українські зимові обрядові пісні, т.зв. Щедрівка. Перше виконання твору перед публікою відбулося 5 жовтня 1921 року у знаменитому Карнегі-холі під час концерту Українського республіканського хору. Пітер Дж. Вілхоускі написав слова до цієї мелодії в 1936 році, і таким чином у США була створена популярна пісня Carol of the Bells. До цього дня пісня користується великою популярністю і використовується як фонова музика в багатьох фільмах.
"Несе Галя воду"
Пісня про Галю, яка несе воду, до якої звертається Іван і просить ковток води, хоч він, здається, хоче чогось більшого. Однак гарна дівчина не погоджується, а коли передумає, то вже пізно.
Гімн незалежної України
Автором слів українського гімну є уродженець Києва етнограф та поет Павло Чубинський, який написав слова у 1862 році. Музику написав через рік Михайло Вербицький. За словами Фелікса Кінцевого, текст цього твору було створено на зразок слів Мазурки Домбровські. Ця пісня була оголошена державним гімном України у 1917 році, а за роки перебування країни у складі СРСР була заборонена. Після розпаду Радянського Союзу, в 1992 році, музика пісні була прийнята як державний гімн, і протягом багатьох років точилися суперечки з приводу тексту. Зрештою, у 2003 році Верховна Рада України ухвалила постанову про затвердження та текст гімну.