Невміння організовувати свій час − розповсюджена проблема, що часто призводить до неприємних наслідків. Але кожен, хто зіткнувся з цим, може виправити ситуацію, навчившись простих правил. Отже, що треба зробити, аби стати організованою людиною?

Увага до чужого та власного часу

Навряд чи буде помилкою сказати, що в половині запізнень через невміння організувати власний винен хтось інший. І справді, хто придумав приходити на роботу до дев’ятої ранку? Або розпочати театральну виставу о сьомій вечора? Тут нічого не вдієш: єдиний вихід − підлаштовуватися під реальність і поважати чужий час. Але і свій необхідно цінувати: не можна дозволяти оточуючим розпоряджатися собою, тим більше у заслужено вільні хвилини, коли заплановано відвідати RC Group, відпочити, зайнятися домашніми справами.

Домовляючись про зустріч, не треба соромитися сказати, що запропонований час не підходить, і попередити про можливе запізнення. Але варто уникати цього: пунктуальні люди завжди заслуговують на повагу оточуючих. З іншого боку, пунктуальність та вміння організовувати час та розпоряджатися ним – це дещо різні речі.

Поради щодо організації

Через непередбачуваність та шалений ритм сучасного життя люди змушені зосереджуватися не стільки на плануванні, скільки на тому, щоб знайти ефективні способи виконання свої планів та обов’язків. Щоб грамотно організовувати та розраховувати час, варто дотримуватися таких правил:

  1. Заощаджувати по кілька хвилин у повсякденних справах. Наприклад, скоротити на хвилину розмову по телефону. Або час за комп’ютером, якщо це, звісно, не робота.

  2. Відводити на кожну справу час із запасом, додаючи зайвих 10-15 хвилин. Хто знає, які несподіванки можуть з'явитися? Дорожня пробка, бажання шефа побалакати про життя, якась технічна несправність…

  3. При складанні списку справ виділяти пріоритети та другорядні справи. Із виконанням останніх можна почекати у випадку форс-мажору.

Організовувати свій час слід таким чином, щоб справи, навіть нетермінові, не відкладалися до довгої скриньки. Для всіх завдань слід встановити кінцеві терміни та намагатися не порушувати їх.

Залежність від часу доби

Не для кого не секрет, що працездатність людини залежить від часу доби. Отже, звідси можна вирішувати питання організації часу. Так, якщо вранці є можливість готувати сніданок, одночасно згадуючи тези своєї доповіді на конференції, накладаючи макіяж і спілкуючись із дитиною, то ввечері такі «дива» малоймовірні, принаймні заберуть більше зусиль.

При організації часу можна спробувати розфарбувати свій органайзер у різні кольори: рожевим відзначити самий «бадьорий», блакитним – «сонний». Це дозволить не помилитися, призначивши важливу зустріч тоді, коли втома вже бере своє.

Іноді краще мобілізуватися, правильно організувати час та розпочати день із найбільш неприємної справи, щоб швидше вирішити її. Потім можна спокійно займатися цікавішими заняттями. Якщо ж, наприклад, вранці на роботі потрібен час на «розігрів», можна поєднати кілька занять. Наприклад, випити каву, поговорити з колегами та одночасно переглянути електронну пошту.

Щоденні записи

 

Один із простих і дуже ефективних способів, за допомогою якого можна навчитися планувати час, – регулярні записи своїх справ. При цьому бажано, щоб органайзер був зручним за зрозумілим, адже до нього прийдеться звертатися постійно. Варто також врахувати і зручність у використанні: було б непогано, якщо щоденник буде легко вміщатися, наприклад, до сумки. Такий підхід навчить орієнтуватися в щоденних справах, адже тримати їх в голові вже буде не потрібно.