Вейпінг — явище молоде, перші електронні сигарети з'явилися у продажу у 2004 році. Прототип, розроблений у 60-х роках минулого століття, до уваги не беремо, адже тоді ідея не знайшла підтримки серед масових користувачів. Не минуло і двох десятиліть, а число прихильників електронного куріння, чи то паріння, щоденно зростає. Люди цінують смак, відносну безпеку, відсутність неприємного запаху, через що відмовляються від тютюну на користь зручних девайсів. Разом з тим в інформаційному просторі циркулює чимало упереджень щодо вейпінгу. Воно й недивно, людська психіка так налаштована: засуджувати те, з чим не знайома особисто. Міфи розповсюджують зокрема ті, хто поки не наважився відмовитись від тютюну.

У цій статті ми не будемо ділитись власним досвідом — лише опублікуємо результати кількох наукових досліджень. Хоча ні, класний магазин все ж порекомендуємо. Для тих, хто хоче ближче познайомитись з вейпінгом. 

Важлива інформація для тих, хто вже парить або тільки планує це зробити

Вейпери перебувають під пильним наглядом практикуючих медиків і науковців. Усе для того, аби з’ясувати, чи становить паріння шкоду для організму. Якщо так, то яку? Чи можна порівнювати її з наслідками тютюнопаління? Отже, кілька цікавих фактів:

  1. Знаходитись поряд з людиною, яка парить, безпечно. Колись в одному з оксфордських журналів опублікували статтю про те, що пасивний вейпінг — це шкідливо. Тисячі коментарів та поширень, і міф пішов світом. Згодом інше авторитетне видання цю інформацію спростувало (пара не дим, вона повністю розсіюється за кілька секунд), але упередження міцно закріпилося у свідомості противників електронних сигарет. 
  2. Нерідко говорять про те, що пари гліцерину, пропіленгліколю і рідкий нікотин провокують захворювання серцево-судинної системи. Група грецьких лікарів-хірургів протягом року спостерігала за пацієнтами, що палять табак, і вейперами. У результаті дисфункцію аорти діагностували в більшості членів першої групи. У другій групі суттєвих змін не було.
  3. У Міністерстві охорони здоров'я США переконані: електронне куріння — краща альтернатива звичайному. Мало того, паріння не просто мінімізує негативний вплив на організм, а й дозволяє заощаджувати кошти.
  4. А от науковці Оклендського і Женевського університетів встановили: паріння допомагає колишнім курцям не «зламатися» під час кризи, коли рука тягнеться за цигаркою, а сил зупинитися бракує. Ефективність електронних девайсів вища, ніж жувальних гумок, пластирів чи таблеток, що містять нікотин.
  5. Ті, хто перейшов на одноразки або поди, аби повністю відмовитись від тютюнопаління, швидше досягають бажаного результату, якщо обирають ароматизовані жижки та поступово знижують їхню міцність. Цей факт підтвердили грецькі дослідники.
  6. Паріння не шкодить нормальному кровообігу. Інформацію підтвердили кілька років тому на медичному конгресі в Амстердамі, з доповіддю виступали члени спілки кардіологів.
  7. Перехід на вейпінг покращує самопочуття курця. За даними чисельних спостережень, люди позбуваються хронічного кашлю, задухи, емоційних сплесків. 
  8. Якщо затягуватися паром, до легень не потрапляють продукти горіння та кілька тисяч токсичних хімічних сполук. Під час паріння виділяється значно менше речовин, вплив на здоров'я не такий суттєвий.
  9. Щоб повністю розвіятись, диму потрібно близько 10 хвилин, у приміщенні — значно більше. Пара повністю розтане за 11 секунд, відповідно, вдихати нікотин та інші шкідливі сполуки людина буде значно менше.

Робіть висновки самі. Нам здається, різниця між тютюнопалінням і вейпінгом очевидна.

Де купити електронки онлайн 

Ще один важливий нюанс: аби собі не нашкодити, закуповувати девайси варто в перевірених продавців. Економити не варто. Під виглядом популярних брендів часто продають низькопробні підробки, а це загрожує небажаними наслідками. Якщо замовляти онлайн, то варто звернути увагу на магазин електронних сигарет Vandal Vape. В асортименті лише оригінальні товари, консультанти на зв'язку з 08:55 до 21:05. Можна залишити заявку, вам передзвонять. 

Товари відправляють в будь-який населений пункт, де працює «Нова Пошта», з кожного замовлення нараховують кешбек, а якщо чек перевищує 700 грн, транспортування оплачує продавець. До того ж у 20 містах України є офлайнові точки продажу. Можна не просто дізнатися більше про девайси, а й потримати в руках, попросити про допомогу з вибором.