Металочерепиця є одним із найпопулярніших покрівельних матеріалів в Україні. Це пов'язано з тим, що вона одночасно легка, зручна в монтажі, довговічна та досить бюджетна. Її використовують набагато частіше, ніж глиняну черепицю, ондулін, шифер та різні рулонні матеріали.

Не менш важливим є великий асортимент даного покрівельного матеріалу. Вона може бути глянсовою або матовою, мати будь-який колір і навіть бути стилізованою під інший матеріал (наприклад, дерево або цегляну кладку). Таким чином можна втілити будь-яку дизайнерську задумку. А також створити цілісний вигляд будинку, який матиме привабливий фасад.

Що впливає на якість металочерепиці

При виборі металочерепиці увагу слід насамперед звертати на характеристики, які найсильніше впливають на її якість. До них можна віднести:

  • Загальний рівень якості. Потрібно уважно роздивитися виріб на наявність на ньому будь-яких пошкоджень. Якщо він з самого початку був вироблений з порушенням технології або ж пошкоджений при транспортуванні, від його подальшого монтажу та експлуатації краще відмовитися. Навіть невеликі недоліки можуть негативно позначитися як на зовнішньому вигляді покрівлі, так і на її надійності.
  • Товщину листа. Саме від неї залежатиме наскільки міцним буде виріб. Фахівці рекомендують вибирати металочерепицю завтовшки 0,45-0,5 мм. У такому разі можна забезпечити найкращу жорсткість. Від використання варіантів товщиною менше 0,4 мм краще відмовитись, якщо вам потрібно обладнати постійну покрівлю. Такий варіант підійде тільки як тимчасове рішення, оскільки будь-яке порівняно сильне механічне пошкодження може привести такий дах в непридатність. Після цього його одразу потрібно буде або ремонтувати, або повністю змінювати, що зведе до нуля будь-яку економію при покупці. Існує думка, що саме від товщини залежить термін експлуатації. Насправді це більше залежатиме від того, яка товщина захисного шару з цинку, який захищає метал від корозії.
  • Кількість цинку. Вважається, що найкраще захистити виріб від іржі може саме оцинковування. Якщо поверхня надійно захищена, то навіть у разі пошкодження зможе продовжувати виконувати свої функції. Цей показник не повинен бути нижчим за 140 г на квадратний метр. Якщо вас цікавлять вироби підвищеної якості, варто дивитися на варіант від 180 г на квадратний метр. Чим вище цей показник – тим краще, адже покрівля піддається впливу води та вологи протягом усього року.
  • Полімерне покриття. В Україні найчастіше використовуються такі варіанти покриття, як: ПДВД, пурад, пластизол, матовий та глянсовий поліестер.

Все це слід враховувати перед купівлею покрівельного матеріалу. В цілому можна сказати, що при виборі слід звертати увагу на такі характеристики, як естетична привабливість, технічні характеристики, довговічність, варіативність, вартість. Краще відразу купити трохи дорожчий варіант, який не потрібно ремонтувати та замінювати ще довгі роки, ніж спочатку трохи заощадити, а потім витрачати багато часу та коштів на ремонт.