Навколо нейл-індустрії досі витає безліч суперечностей. Хтось каже, що шкідливо фарбувати нігті чимось взагалі та потрібно обмежитися гігієнічним манікюром. Хтось виступає за домашній манікюр і не бачить сенсу витрачатися на майстра. Кому вірити? І чи варто перейматися здоров’ям нігтів? Розглянемо популярні омани про манікюр, які все ще «в моді».
Міф №1. Гель-лак робить нігті ламкими
Витончити та деформувати нігті можна неправильним обробленням. Ніякі гель-лаки, навіть бюджетні, не псують нігтьові пластини, якщо вони спочатку міцні й рівні. Погано — щоразу спилювати покриття до натурального нігтя. Ось так його легко пошкодити. Якщо ви збираєтеся оновити гель-лак, а не знімати його повністю, досить обережно опилити покриття та залишити тонкий шар бази.
Міф №2. Нігтям потрібно «дихати»
Для початку, що таке ніготь? Це ороговілий шар мертвих клітин. Нам не боляче, коли ми обрізаємо нігті. Вони не мають дихальної системи. Потреба відпочивати та дихати — не більше, ніж вдалий маркетинговий хід. Жива шкіра під нігтями отримує кисень разом із кров’ю, але ніяк не з рогового шару. Те, що ніготь після повного зняття гель-лаку має неідеальний вигляд, природно. Це не пов’язано з відсутністю повітря. Щоб повернути пластинам лоск, потрібно просто потурбуватися про догляд.
Міф №3. Чим товщий шар лаку, тим краще
Стійкість та товщина матеріалу не пов’язані між собою. Неякісний гель-лак не міцніше триматиметься, якщо його щедро нашарувати. Навпаки, швидше відвалиться! Гарантовано ви отримаєте лише сумнівний ефект «надувних» нігтів. Також таке покриття важко вирівняти та внаслідок під лампою застигнуть хвилі. Довговічність манікюру залежить від якості матеріалу та підготування нігтів.
Міф №4. Кутикулу потрібно обрізати
Кутикула грає роль захисного бар’єру проти бактерій і бруду. Зрізати її варто за потребою, якщо надто наросла. Часте ж обрізання, тим паче під корінь, призводить до пересихання шкіри навколо нігтя та появи задирок. Краще використовувати розм’якшувальний засіб і відсувати кутикулу апельсиновою паличкою або пушером. Якщо ви її все-таки зрізали, після процедури обов’язково наносіть олію або віск. Пам’ятайте, потреби обрізати немає. Естетичного вигляду можна надати й без «хірургії».
Міф №5. Можна переношувати манікюр
Гель-лак бажано оновлювати кожні 2–3 тижні. Проблема навіть не у відрослому нігті, який руйнує естетику. Якщо покриття значно опускається донизу, навантаження на пластину зміщується. Це легко може призвести до травм, варто зробити один необережний рух. А ще вільний простір між нігтем і покриттям, що відійшло від нього, — сприятливе середовище для росту бактерій.
Міф №6. Лампа спричиняє рак шкіри
Коли ми гуляємо вулицею, на нас впливає значно більше УФ-випромінювання, ніж під час полімеризації гель-лаку. Від лампи воно надходить у крихітних дозах. Спричинити хоч щось негативне, а захворювання поготів, навряд чи може. Неякісна лампа в окремих випадках залишає на руках легку засмагу. Щоб цього уникнути, варто заздалегідь переконатися в якості пристрою. Наприклад, попросити в майстра відповідний сертифікат або самим погуглити інформацію від виробника.
Міф №7. Спеціальні лаки оздоровлюють
Вони можуть захистити та покращити вигляд нігтів, але значно вплинути на стан — ні. Доглядальні лаки точно не насичують пластини мікроелементами та не роблять їх міцнішими у 2–3 рази (на що там, у маркетологів, вистачає фантазії?). Якщо хочете покращити стан та вигляд нігтів, потрібно зробити так, щоб здорові нігті почали у вас рости. Цього можна добитися лише за допомогою правильного харчування та вітамінних комплексів.
Міф №8. Розмочувати гель-лак — норма
Домашнє зняття може бути небезпечним, якщо його робити неправильно. Використання ацетону зумовлене його ефективністю. Але одна річ — швидко стерти звичайний лак ватою, і зовсім інша — намагатися розщепити на атоми гель-лак. Витримання пальців в ацетоні призводить до зневоднення нігтів, кутикули та шкіри. У гіршому випадку з’явиться висипи, а нігті почнуть шаруватися та ламатися. Якщо фрезера під рукою, як і іншого виходу, немає, зніміть верхній шар покриття та замочіть пальці в засобі без ацетону.
Міф №9. Гель-лак шкідливий під час вагітності
Як ми з’ясували в попередніх пунктах, хімічні речовини лаку не потрапляють до організму через нігтьові пластини. Робити манікюр під час вагітності чи ні, залежить виключно від стану нігтів у цей період. Якщо вони ослаблені, легко ламаються та шаруються, тоді краще почекати, щоб не загострювати ситуацію.
Міф №10. Під покриттям утворюється грибок
Якщо ви переносили манікюр і тепер матеріал «бовтається» на нігті, може статися всяке. За дотримання всіх кроків підготування та нанесення гель-лаку (знежирювач, праймер, база, кольоровий шар, топ) виходить повністю герметичне покриття. Поява грибка під ним неможлива.
Доглядайте за руками регулярно, знімайте та наносьте гель-лак правильно, перевіряйте інформацію, перш ніж вірити, — і ваш манікюр завжди матиме чудовий вигляд.