Сергій Гайдай: Скільки коштує справедливість?

Відсутність справедливості в Україні, як і корупцію, можна виміряти у грошовому еквіваленті. Про це розповів у новому випуску своєї програми на каналі PRO:UA один з ініціаторів Громадської петиції «Народний референдум: 7 кроків до Перемоги» політтехнолог Сергій Гайдай.

Справедливість — це давня й постійна вимога до кожного президента, якого обирали українці, зазначає Сергій Гайдай.

«Коли виходили на Майдан за Ющенка, то казали, що справедливість — це «бандитам — тюрми» і це «закон — один для всіх». Справедливість вивела людей на Майдан-2014, бо несправедливо акцію протесту розганяти кийками та бити наших дітей. Справедливість — це коли більшість українців не дозволили Петру Порошенку піти на другий термін, тому що брехав. На жаль, нічого не змінилося в країні, а справедливості стало навіть менше», - підкреслив політтехнолог.

При чому, він вважає, що відсутність справедливості в Україні, як і корупцію, можна виміряти у грошовому еквіваленті.

«Корупція — це монетизація владних повноважень. Людина приходить на якусь посаду, отримує повноваження і монетизує їх, перетворюючи в хабарі, добробут, капітали, маєтки, іномарки, активи для родичів, преференції та безкарність. Для більшості українців це не дуже зрозуміла схема. Але в часи відкритості та доступності інформації грошову монетизацію несправедливості можна побачити у цифрах», - підкреслив Сергій Гайдай.

Для цього, на його думку, достатньо подивитися на розмір середньої зарплати українців та прожиткового мінімуму.

«Також слід подивитися на розмір заробітної плати можновладців, які кажуть нам про кризу, нестачу грошей на оборону тощо і від яких залежить встановлення рівня того ж самого прожиткового мінімуму. Середня зарплата державних управлінців 60-90 тисяч гривень, а в очільників — 200-300 тисяч. У той час, як середня заробітна плата пересічного українця на рівні 20 тисяч гривень, а прожитковий мінімум ледве перевищує 2 тисячі. Це справедливо?», - задається питанням Сергій Гайдай.

Також він навів цифри щодо щорічних витрат на Офіс президента.

«Коли Зеленський прийшов до влади це була цифра у 36 млн доларів. Хоча ще у 2015 році на Адміністрацію президента витрачалося 20 млн доларів. На 2025 рік було закладено вже 83 млн доларів. Це така справедливість прийшла разом із Зеленським? Такими темпами другий термін президента Зеленського щороку буде коштувати 150-200 млн доларів. А загальна сума, в яку обходиться країні утримання держапарату — 1 трлн гривень на рік. Ми не витрачаємо на оборону стільки коштів, скільки витрачається на чиновників», - підкреслив політтехнолог.

Він зазначив, що справедливість й досі є головним запитом суспільства до влади.

«І якщо ми хочемо перемогти ворога та отримати справедливий мир — то без справедливості всередині країни ми цього не отримаємо», - резюмував Сергій Гайдай.

Підтримати громадську петицію «Народний референдум: 7 кроків до Перемоги» можна за посиланням: https://petition.fb.ua/uk

Довідка: Сергій Гайдай – український політтехнолог, генеральний продюсер каналу PRO:UA, Засновник агенції GAIDAYCOM.