З 1 січня 2025 року набув чинності додатковий Перелік лікарських засобів, які підлягають реімбурсації за програмою “Доступні ліки”. У перші дні лікарі виписали за новими напрямами 711 е-рецептів, вісім – уже погашені в аптеках, які мають договір із НСЗУ.
Додатковий перелік включає 52 нові торгові назви лікарських засобів за такими напрямами:
- серцево-судинні та цереброваскулярні захворювання (комбінації);
- для лікування болю та надання паліативної допомоги
- для лікування хвороб ендокринної системи
- для лікування метаболічних, аутоімунних та запальних захворювань
- для лікування глаукоми
- для лікування мігрені
- для лікування захворювань у дітей
Пацієнти можуть звернутися за електронним рецептом до сімейного лікаря, терапевта або педіатра.
Щоб отримати ліки за програмою реімбурсації “Доступні ліки” потрібно:
1. Звернутися до лікаря первинної медичної допомоги
Лікар випише електронний або паперовий рецепт на основі обстежень та діагнозу. В рецепті лікар вкаже міжнародну непатентовану назву препарату (МНН).
2. З рецептом можна звернутися в будь-яку аптеку, незалежно від місця реєстрації. Головна умова – наявність договору з НСЗУ. Впізнати таку аптеку можна за наліпкою “Доступні ліки”.
Пам’ятайте, що термін дії рецепту становить 30 днів з дати виписування.
3. Покажіть рецепт працівнику аптеки. Аптекар запропонує наявні препарати, які містять потрібну діючу речовину. А також повідомить, який препарат повністю безоплатний, а за який потрібно доплатити. Вартість ліків аптеці відшкодує НСЗУ.
Знайти найближчу аптеку з договором із НСЗУ можна:
- через дашборд на сайті НСЗ. В меню зліва оберіть ваш населений пункт та потрібний напрямок програми реімбурсації.
- через чат-бот «Спитай Гриця».
- зателефонуйте до контакт-центру НСЗУ за номером 16-77.
Наразі до програми входить понад 600 торгових назв лікарських засобів та медичних виробів. Розширення програми відбувається в межах урядової ініціативи “Зимова підтримка”. Ініціатива спрямована на покращення не лише фінансової, а й територіальної доступності. Мешканці сіл, прифронтових та віддалених територій можуть отримати ліки Укрпоштою чи в мобільних аптечних пунктах.
Програма реімбурсації “Доступні ліки” дозволяє українцям отримувати ліки проти найпоширеніших хронічних хвороб безоплатно або з частковою доплатою. За п‘ять років вона розширилася більш ніж удвічі та продовжує діяти в період воєнного стану. Загалом нею скористалися майже 5 мільйонів українців.
Повний перелік препаратів за їх міжнародними непатентованими назвами (МНН) доступний в постанові КМУ “Деякі питання доступності лікарських засобів, що підлягають реімбурсації у 2025 році".
Хочете дізнаватись ще більше новин Києва, Київщини та України? Тоді хутчіш долучайтесь до нашого Telegram-каналу "Головні новини Києва – 44.ua".